Yazılı Soruları ve Cevapları

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için yazılı soruları ve cevapları e okul sitemizde yayında. Okullarda uygulanan sınavlar için gerek öğretmenler gerekse öğrenciler yazılı yoklama sorularından yararlanabilirler. Aşağıdan tüm sınıflar için hazırlamış olduğumuz ve klasik, çoktan seçmeli, boşluk doldurma ve doğru yanlış olarak karışık şekilde hazırlanmış yeni müfredata uygun birbirinden farklı onlarca yazılı soruları örneklerini görebilirsiniz.

“okul ortalaması”nın belirlenmesinde en büyük pay yazılı sınavlara verilmiş.Dolayısıyla bizim başarımız, öncelikle yazılı sınavlarımızın sonucuyla, ortalamasıyla belirlenir. Yazılı sınavlara hazırlıkta en yaygın ve olumsuz tutum, hazırlığı son güne bırakmaktır.Bir yorum gücüne ulaşmak için ders üzerinde yoğunlaşmak iyidir. Ancak bir gün boyunca bir derse 10 saat çalışmak, asla beş gün düzenli olarak her gün iki saat çalışmaya eşit değildir.
Beynin bilgiyi öğütmeye, özümsemeye, yorumlayarak kaydetmeye ihtiyacı vardır.Beyne aynı tür bilgiyi aralıksız bir şekilde tıkıştırmak, su gücüyle çalışan eski bir değirmene geniş oluktan buğday vermek gibidir.Değirmenci, daha kısa zamanda daha çok iş için oluğa daha çok buğday verdikçe onun içinde yarı öğütülmüş buğday taneleri görünmeye başlar.
Siz de beyne alabileceğinden çok yüklenirseniz bilgilerinizin bir kısmı boşa gitmekle kalmaz, içinde yarı öğütülmüş buğday taneleri bulunan bir un nasıl kalitesizse ve ekmek olamayacak kadar atıl ise sizin o çalışmadan elde etmek istediğimiz bilgi de tasniften, özümseme ve yorumlama işleminden geçmediğinden öyle kalitesizdir, öyle atıldır.

Ortaokul Tüm Sınıflar Yazılı Soruları

4. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2018 2019)

5. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2018 2019)

6. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2018 2019)

7. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2018 2019)

8. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2018 2019)

Bir öğrencinin ilk başta derslerini iyi takip etmesi gerekmektedir. Okulda öğretmeni bir konuyu anlatırken onu iyi dinlemeli ve önemli olarak bahsettiği yerleri not etmemiz gerekmektedir. Takıldığımız yerlerde ise öğretmene soru sormaktan çekinmemeliyiz. Öğretmen sorularınızı cevaplayarak konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Fakat anlamadığınız yeri öğretmeninize sormadığınız zaman hem o konuyu kaçırmış oluyorsunuz hem de devamındaki konulara adapte olmanız zorlaşıyor.

Yazılı Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.