“Yanlış Bir Nota Çalmak Önemsizdir, Tutkusuz Çalmak Affedilemez ” Sözü ile İlgili Yazı

Aşağıda “yanlış bir nota çalmak önemsizdir, tutkusuz çalmak affedilemez.” sözü ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar he işi düzenli ve istekli bir şekilde yapmayı tercih etmelidir. Yanlış bir nota çalmak önemsizdir, tutkusuz çalmak affedilmez, sözü de bunu anlatmaktadır. Her şeyi en iyi şekilde yapmak mümkün olmayabilir fakat iyi ve güzel yapma gayretini sürekli olarak göstermek ve asla kaybetmemek gerekir.

İnsanların hayatında gayret çok önemlidir. İnsanların geçimini sağlamaları, ailelerine bakmaları, meslek edinmeleri, okumaları, eğitim hayatlarına devam etmeleri hep gayretle ilgili olarak gelişmektedir. Bu olay müzikte de böyledir. Müzik tutku işidir. İnsanın bütün yüreğiyle kendini işine vermesi gerekir.

Bir enstrüman çalmak da böyledir. Tutkuyla olan bir iştir. Yanlış veya doğru çala çala büyük bir gayretle çalmak en iyi şekilde çalmak anlamına gelir. Yanlış yapmak önemli değildir, önemli olan hakkını vererek mücadele etmek ve çok çalışmaktır.

İnsanlar ancak çalıştığının karşılığını alır. Çalışmak ve çabalamak da başarıyı getirir. Başarının gelmesi emek işidir. Bu emeğin meydana gelmesinde gayret önemlidir. Yanlışlardan tecrübe kazanmak ve doğrulara yönelmek gerekir. Böylece tecrübe sahibi olmak, yetenekleri geliştirmek mümkün hale gelebilir. Bu nedenle hayatta her şeye karşı bu şekilde mücadele etmek ve asla pes etmemek gerekir.

“Yanlış Bir Nota Çalmak Önemsizdir, Tutkusuz Çalmak Affedilemez.” Sözü ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.