Uzaktakilerle Haberleşmede Kullanılan İlk Araçlar

Eskiden insanların kullandığı iletişim araçları, eskiden insanlar nasıl haberleşirdi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İletişim geçmişten günümüze kadar tüm insanlar için oldukça önemli bir durum olmuştur çünkü insanlar iletişim sayesinde birbirlerine duygu ve düşüncelerini aktarmışlardır ve bu nedenle de insanlar geçmişten günümüze kadar bir çok iletişim araçları kullanmışlardır.

Geçmişten günümüze iletişim araçları;

– Dumanla haberleşme; İnsanlar uzak bir yerde olan biriyle iletişim kurmak istediğinde o kişiyle duman aracılığı ile iletişim kuruyordu ve haberleşiyordu.

– Ağaçlara vurarak haberleşme; ilk insanlar henüz yazıyı bilmiyorken ve işaret diliyle anlaşırken ağaçlara vurarak da birbirleri ile iletişim kurmuşlardır.

– Güvercinle haberleşme; Geçmişte insanlar güvercinleri eğiterek bir yerden bir yere insanlara güvercinlerle haberler yollamışlardır.

– Telgrafla haberleşme; Teknolojinin biraz da ilerlemesi durumundan insanlar telgrafı bulmuşlardır ve telgrafla haberleşmeye başlamışlardır ve böylece iletişim araçları biraz daha modernleşme yoluna gitmiştir.

– Çevirmeli telefonla haberleşme; Telefonun bulunmasından sonra insanlar bir çok bilimsel çalışmalar yapmışlardır ve çevirmeli telefonları bulmuşlardır böylece iletişim kurmak daha kolay bir hal almıştır.

Geçmişten Günümüze İletişim Araçları, Uzaktakilerle Haberleşmede Kullanılan İlk Araçlar Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.