Uzak Durmamız Gereken 7 Beyaz

Uzak Durmamız Gereken 7 Beyaz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Her insan tarafından zararlı olduğu bilinen ve sıklıkla söylenen 3 beyaz vardır. Ancak bildiğimizin tersine bu beyazlar 3 tane ile sınırlı kalmaz. Un, şeker ve tuza ek olarak diğer dört beyaz da yaşamımıza zarar verir.

Beyaz şeker: besin olarak bedene hiç bir faydası yoktur. 3 gramlık şeker vücuda 12 kalori getirir. Şeker tüketmek yerine bu ihtiyacımızı meyvelerden ve tahıllardan gidermek daha sağlıklıdır.

Beyaz un: parlak ve beyaz görünsün diye unları bir çok kimyasal işlemden geçirirler. Yapısında ise karbonhidrat bulunur ve bu nedenle çabuk acıktırır, kilo almaya neden olur.

Tuz: beslenmede çok yüksek olmamak üzere tuz kullanılabilir. Ancak sodyum içeren besinlere tuz eklemek zararlıdır çünkü sodyum suyu tutup vücutta ödem oluşturur.

Beyaz çikolata: kalorisi ve yağ içeriği çok yüksektir. İçinde saf kakao olmadığı için antioksidan özelliği de yoktur. Ancak bitter çikolata saf kakao içerir ve antioksidandır. .

Beyaz patates: kan şekerini yükseltip metabolizmanın yavaşlamasına neden olur.

Beyaz ekmek: Sodyum ve karbonhidrat bulundurur, bir dilimi 58 kaloridir.

Beyaz şarap: türüne ve çeşidine göre kalorisi değişir ancak 70-270 civarında kalori içerir. Bunun yerine beyaz kuru üzüm şarabı tüketmek daha sağlıklıdır.

Sıraladığımız bu 3 beyazı hayatımızdan uzaklaştırıp sağlıklı yaşama yolunda bir adım atabiliriz.

images

Uzak Durmamız Gereken 7 Beyaz Nedir hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.