Üniversiteliler İstanbul Kartlarını Kayıt Sırasında Alabilecek

İstanbul dendiğinde akla gelen ilk büyük problem trafik oluyor. Bu nedenle İstanbul’daki üniversitelerden birini kazanıp İstanbul’a gelecek olan öğrencilerinin zamanlarının çoğunun trafikte geçeceğini unutmamaları gerekiyor. İstanbul’a gelecek olan öğrenciler için bir kolaylık sağlamak isteyen İETT bu yıl yeni bir uygulama başlatmış durumda. Sanırız böylece öğrencilerin yükleri biraz hafifletilmek isteniyor. İstanbul’daki üniversitelere kayıt yaptıran öğrencilere kayıt esnasında İETT’ye ait olan indirimli toplu taşıma kartları da veriliyor. Öğrenciler bu sayede sıra beklemeden indirimli İstanbul kartlarına sahip olabilecek.

İETT indirimli kartlarını üniversite sonuçlarının ilan edilmesinin ardından hazırlayarak okullara gönderdi. 135 bin öğrenciye ait olan bu kartlar, kayıt yaptırıldıktan sonra bizzat öğrencilerin kendilerine herhangi bir belge istenmeksizin teslim edilecek.

Kartların indirimli olarak kullanılabilmesi için ise öğrencilerin ilk önce kart bedeli olan 10 TL’yi kartlarına yüklemeleri ve ardından da kampüslerindeki biletmatiklere okutmaları gerekiyor. Bu işlemin ardından öğrenciler kartları ile indirimli olarak seyahat edebilecek. Bu uygulamanın önümüzdeki sene tüm illerdeki üniversitelerde uygulanması bekleniyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.