Üniversite Kaydı Yapacaklar Bu Habere Dikkat !

Öğrencilerin geçirdiği zorlu sınav maratonunun ardından 2013-2014 LYS sonuçlandı ve böylece tüm adaylar rahat bir nefes aldı. Açıklanan sınav sonuçlarını takiben üniversitelerin tercih ettikleri bölümlerini kazanan adaylar, şimdi de tatlı bir heyecan içinde. Üniversite kayıt heyecanı. Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor …

Sabırsızlıkla kayıt yaptıracakları günü bekleyen gençler, kendilerini nasıl bir ortamın beklediğini de merak ediyor. Peki üniversitelere kayıt tarihleri ne zaman?

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre üniversitelere kayıtlar 2 Eylül-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan öğrencilerin hakları geçersiz olacak. ÖSYM tarafından adaylar için herhangi bir sonuç belgesi yazdırılmayacak. Öğrenciler kazandıkları üniversiteye TC kimlik numaraları ile başvurduklarında sınav sonuç belgeleri sistemden otomatik olarak gözükecek.

Yetkililer,daha önceki yıllarda olduğu gibi, yoğunluktan etkilenmemek için kayıtların son güne bırakılmamasını tavsiye ediyor.

Üniversite Kayıt Tarihleri Fakültelere Göre Değişiklik Gösterebilmektedir. Bu Sebeple ÖSYS Yerleştirme Sonucunda Yazan tarihleri dikkate almanız gerekmektedir.

Üniversite kayıtları ile ilgili sorularınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.