Ülkemizi Kalkındıracak Olan Paradır Münazara

Aşağıda ülkemizi kalkındıracak olan paradır münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Ülkemizi kalkındıracak olan paradır. Ekonomik güç, ülkelerin en önemli silahıdır. Bunun için üretmek gerekir. Üretim için de ülkelerin yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olması ve bunları kullanabilecek sanayi kalkınmayı gerçekleştirmiş olması gerekir. Bunun için de para gerekir.

*Ülkemizi kalkındıracak olan para değildir. Para her şey demek değildir. Para, teknik kalkınmayı sağlar. Teknik kalkınma ise medeniyet değildir. Önemli olan kültürel kalkınma, kültürün korunması ve yaşanmasıdır. Bunun için de paradan çok zamana ve eğitim ideallerine ihtiyaç bulunmaktadır.

*Ülkemizi kalkındıracak olan paradır. Para olmadan iktisadi, sanayi, turistik, kültürel bir kalkınmanın olması çok zordur. Yatırım yapılan alanların ilgi odağı haline gelmesi, üretimin devam etmesi, tüketim kontrolünün sağlanması paraya balı olarak değişmekte ve ülkenin kalkınmasını sağlamaktadır.

*Ülkemizi kalkındıracak olan para değildir. İyi bir eğitimin gerçekleşmesi için eğitime yapılacak yatırımlar arasında parayla olmayacak ya da paranın yapamayacağı şeyler de vardır. Bunlar değerler eğitiminin gerçekleşmesi, dürüstlük, samimiyet, merhamet, vicdan gibi değerlerin yaşanan olgular olmasını sağlamaktır.

*Ülkemizi kalkındıracak olan paradır. Ülkelerin siyasi, askeri, iktisadi olarak güçlenmesi dünyada söz sahibi omaları anlamına gelir. Büyük bir devlet olmanın vasfı iktisadi güce sahip olarak ekonomik bağımsızlığı elinde tutmak gerekir.

Ülkemizi Kalkındıracak Olan Paradır Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.