Twitter Hesabı Askıya Alındı Ne Yapmalıyım

Twitter hesabı askıya alındı ne yapmalıyım hakkında bilgi kısaca

Sosyal hesaplarını kullanım amacına uygun olarak doğru şekilde kullanmayan kullanıcıların hesaplarına giriş yapmaları engellenebilmektedir. Biri sizi şikayet etmiş olabilir ya da site yöneticileri tarafından bir paylaşımınız dikkat çekmiş olabilir. Haksız bir engelleme olduğunda bu duruma itiraz ederek tekrar aktif kullanıcı olarak hesabınızı kullanabilirsiniz.

Twitter hesabınız herhangi bir sebepten askıya alındıysa hesabınızı kurtarmanız için birkaç yöntem bulunuyor. Kullanıcıların hesabının dondurulması kullanıcıları üzerken kullanıcıları en çok iletişim halinde oldukları insanların bu durumdan haberdar olmaması etkiliyor. Böyle bir durumda hesabınıza giriş yaparsanız karşınıza uyarı çıkacak ve doğrulama kodunu girmeniz  istenecektir. Onay kodunu girdiğiniz takdirde hesabınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter hesabınız tekrardan askıya alınırsa hesabınızı kurtarmanız daha da zorlaşacaktır. Bu durumda izleyeceğiniz adım Ayarlar>Uygulamalar olmalıdır ve karşınıza çıkacak seçeneklerden aktif olanların hepsini kapatmanız gerekmektedir. İletişim kısmından ise size verilen adrese e-mail atmanız ve yaşadığınız problemi anlatmanız gerekmektedir. Uygulamalardan dolayı böyle bir problem yaşıyorsanız uygulamaları iptal ettiğinizi ve hesabınızın tekrar aktif hale gelmesini istediğinizi güzel bir şekilde istemeniz gerekir. Karşı taraftan olumlu cevap geldiği takdirde hesabınız tekrar kullanılabilir olacaktır.

Twitter Hesabım İlk Kez Askıya Alındı Ne Yapmalıyım Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.