Tutumluluk ile İlgili Hikaye

Aşağıda tutumluluk ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Para herkesin olduğu gibi benim de hayatımı yönlendiriyordu. Babamdan harçlık almak bana çok zor geliyordu. Bu nedenle okul sonrası birkaç saat çalışabileceğim işler bakıyordum. Bunlardan en iyi el ilanı dağıtmaktı. Böylece harçlık kazanabilir ve istediğim kitapları da kimseye muhtaç olmadan alabilirdim.

Çalışmaya başladım. Güzel paralar kazanıyordum. Bununla beraber tutumlu olmaya çalışıyordum. Az yiyor ve az uyuyordum. Böylece daha fazla çalışıyor ve daha az para harcıyordum. Bu benim tutumlu olma yöntemlerimden biriydi. Çok faydasını görüyordum. Kısa süre sonra güzel paralar biriktirmeye baladım.

Şimdilerde istediğim kitaplar sahaflarda nadir bulunan kitaplar olduğu için çok para gerektiriyordu. Bunun için de daha çok çalışmam gerekiyordu. Bu yüzden de aileme işe başladığımı söyledim. Bu duruma çok sevindiler ama derslerimi ihmal etmememi söylediler. Ben de onları bir şekilde ikna ederek söz verdim.

Artık daha rahat bir şekilde çalışıyordum. İstediğim kitapları almak gerçekten zor oluyordu. Sahaflarla pazarlık yapmaktan çok yorulmuştum. Günümüzde sahaflar artık para kazanmak için kitap satıyor. Oysa eskiden sahaflar, kitabı kitapseverle buluşturmak için bu işi yaparmış.

Nihayet uzun bir süre sonra tutumlu tavırlarım nedeniyle iyi bir para biriktirmiştim. Böylece sahafları ilk defa gönül rahatlığıyla dolaştım. Kendi paramı harcadığım için biraz temkinliydim ama para da bitmek bilmiyordu. İstediğim bütün kitapları alabilmiştim. Bana bu yaşta bu kadar çok kitabı nasıl okuyup biriktirdin diyenlere artık bir cevabım vardı.

Tutumluluk ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.