Türk Eğitim Derneğinden 186 Öğrenciye Destek Bursu

Türk Eğitim Derneği’nden 186 öğrenciye destek bursu verileceği müjdesi geldi. Türk Eğitim Derneği; eğitim hayatında başarılı olan ve maddi imkanlara sahip olmayan çocuklara ”Tam Eğitim Bursu” veriyor. Bu destek bursunu almak isteyen ve bazı şartları taşıyan öğrenciler için dernek tarafından 24 Şubat tarihinde bir sınav gerçekleştirilecek. Bu kapsamda toplam 186 öğrenciye ‘Tam Eğitim Bursu’ verilecek. Bu burs için yapılacak sınava girmek isteyen öğrenciler en geç 11 Şubat tarihine kadar ‘www.ted.org.tr’ adresinden online olarak başvurularını iletebilecek.

Sınav TED okullarının bulunduğu toplam 35 il ve ilçede 24 Şubat Cumartesi saat 10.00’da yapılacak. Sınavın başvuruları 24 Aralık’ta başlamıştı ve hala sürmekte. Başarısına güvenen tüm öğrencilere 11 Şubat tarihine kadar sınava başvurmalarını tavsiye ederiz.

Yapılacak sınavda başarı elde eden 186 öğrenciye ”Tam Eğitim Bursu” kapsamında ortaokuldan başlayarak eğitim bedeli, kitap-kırtasiye giderleri, okul kıyafeti masrafları, yemek-servis giderleri ve yatılı eğitim alanlar için barınma giderleri ödenecek. Bunlara ek olarak aynı zamanda harçlık ödemesi de yapılacak.

Tam Eğitim Bursu sınavına; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 2017-2018 eğitim öğretim yılında 4, 5 ve 8’inci sınıfta okuyan , 5 ve 8’inci sınıf öğrencileri için ara karnesi not ortalaması 85 ve üzerinde olan, ailesinin aylık toplam geliri 4 bin 500 TL’den az olan ve maddi imkansızlık yaşayan adaylar başvuru yapabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.