Tuncel Kurtiz Kimdir

Ünlü sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz Hayatı, Tuncel Kurtiz Kimdir kısaca

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden biri olan Tuncel kurtiz geçtiğimiz günlerde hayatına veda etti. Tuncek Kurtiz, Türk sineması ve Türk televizyonlarında çok önemli yapıtlarda rol almıştır. 1 Şubat 1936 tarihinde İzmit’te doğan Kurtiz, hayatı boyunca oyunculuk, yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılık görevler aldı. 1959 yılında Dormen Tiyatrosu’nda Televizyonculuk hayatına atıldı.

tuncel kurtiz

1981 yılında Gül Hasan filmi ile en iyi senaryo ödülünün sahibi Tuncel Kurtiz, bir müddet televizyonculuğa ara verdi. Fakat çok fazla dayanamayan Kurtiz, 2006 yılında Hacı dizisi ile tekrar ekranalara döndü. Ekranların reyting rekoru kıran dizisi Ezel’de Ramiz Dayı karakterine hayat verdi. Daha sonra geçtiğimiz sezon Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şeyhulislam EbuSuud Efendiyi oynayan Tuncel Kurtiz, hala oyunculuğunu devam etmekteydi.

27 Eylül 2013 tarihinde hayata veda eden Tuncel Kurtiz’e sanatçı dostları tarafından anma töreni düzenlendi. Türk sinemasının usta tiyatrocu ve oyuncusu Tuncel Kurtiz, her dönemde sevilen ve yüksek hayran kitlesine sahip bir isimdi. Gençler kendisini Hacı ve Ezel dizileri ile tanımıştı. Son dönemdeki gençlerin Ramiz Dayısı Tuncel Kurtiz’e Allah’tan rahmet diliyoruz.

Tuncel Kurtiz’in Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.