Trafik Kuralları İle İlgili Yazı ve Bilgi

Trafik kuralları ile ilgili yazılar, trafik kuralları hakkında bilgi

Canımızı Yolda Bulmadık Yolda Kaybetmeyelim

Ülkemiz trafik kurallarının en fazla yaşandığı ülkeler arasında dünya listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Her yıl yüzlerce insanımız bu kazalarda ne yazık ki hayatını kaybetmektedir.

Trafik kazalarının neredeyse tamamına yakını sürücülerin trafik kurallarına uymamasından kaynaklanır. Ülkemizde sürücü ehliyeti vermek için uygulanan kurslar ve sınavlar, bilinçli sürücüler yetiştirmek için yeterli gelmemektedir. Son yıllarda değiştirilmeye ve önlem alınmaya çalışılsa da bu konuda daha somut adımlar atılmalıdır.

Toplum olarak vurdumduymaz ve kuraltanımaz bir yapıya sahibiz. Ayrıca özellikle büyük şehirlerde yoğun olarak yaşanan trafiğin verdiği stres, sürücülerin tüm hoşgörüsünü alıp götürüyor. Sabırsız ve hoşgörüsüz sürücüler, trafikteki kazaların çoğalmasına sebebiyet veriyor.

Trafik facialarından nam-ı diğer trafik canavarından uzak durarak trafik kazalarını önlemek mümkündür. Sürücülerimiz kurallara uymalı, hoşgörü ve sabırla yollarına devam etmelidir. Bizler canımızı yolda bulmadık yolda kaybetmeyelim.

Trafik Kuralları İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Sizler de Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 yorum

 1. işte benden bir şiir;

  Ramazan boyunca,sorgu-sual yok
  Kula ne olaki ,zor imtihan çok
  Allah’dan gelene ,edilmez nifak
  Sabret ey kul sabret ilacın sabır
  oruçlu kullara bahşeyle sabır

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.