Toplumsal Birlikteliğin Oluşmasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Destekleyici Faaliyetlere Katılımın Önemi Nedir? Yazınız.

Aşağıda toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılımın önemi nedir? Yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Toplumsal birlik ve beraberlik hiçbir zaman kaybedilmemesi gereken bir değer ve davranışlar bütünüdür. Bunun için sosyal yardımlaşma ve dayanışma çok önemlidir. Toplumda sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinin sürdürülmesi barış, huzur, güven, adalet ortamının tesis edilmesi adına çok gereklidir.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine katılarak insanlara yardım etmek, ihtiyaçları karşılamak, mazlumların sesi olmak, doğayı korumak insanlık vazifesi olarak yapılmaktadır nitekim yapılmalıdır. Bunun için insanların erken yaşta bilinçlenmesi, eğitim faaliyetlerinin bu doğrultuda yapılması ve güncellenmesi gerekir. Böylece yardımlaşma ve dayanışma değerleri unutulmadan nesilden nesle aktarılır ve devam eder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.