Tiyatro Sayesinde Çocuklara Enerji Tasarrufu Anlatıldı

Çocuklarımıza tiyatro’da bu sefer sosyal sorumluluk niteliğinde mesajlar verildi. Enerji Tasarrufu eğitimi tiyatro ile pekiştirildi. ”Aydınlık Bir Gelecek” isimli tiyatro oyunuyla hedeflenen enerji verimliliğini okul çağındaki çocuklara aktarabilmekti. Bu oyunla, 5 yılda yaklaşık 570 bin ilkokul öğrencisi enerji tasarrufu hakkında bilgi sahibi oldu. Oyun etkisini göstermiş olacak ki geçen süre zarfında 850 okulda yüzde 20 enerji tasarrufu yapılmış olduğu açıklandı.

” Aydınlık Bir Gelecek ”, ilkokul öğrencilerine enerji tasarrufu yapmanın önemi, doğal kaynaklarımızı korumamız gerektiği, geri dönüşümün önemi ve elektrik çarpmaları durumunda ilk yardım gibi konularında eğitim veren hem eğitici hem öğretici bir oyun. Bu tiyatro oyununa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Panasonic Eco Solutions Türkiyenin katkıları çok büyük. Katılım ücretsiz olan ‘Aydınlık Bir Gelecek’ isimli oyun, 5 yılda 570 izleyici rekoru elde etti.

Elektrik alanında nam yapmış bir şirket olan Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin, 5 yıldan beri devam ettiği ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesi hem okullarda hem kamuoyunda yıllar içinde büyük ses getirdi.  Toplam 850 okulda, yüzde 20’ye varan enerji tasarrufu elde edildiği istatistiği paylaşıldı.  ‘Aydınlık Bir Gelecek’ ismiyle perde alan tiyatro oyunu İstanbul ilinde istisnasız her gün bir okulda ücretsiz olarak seyircisiyle buluşuyor. Oyunun perde hedefi ise 2020 yılına kadar 1 milyon öğrenciye projeyi duyurabilmek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.