TEOG Sınav Giriş Belgesi E Okul TEOG Giriş Yerleri

Teog sınav giriş belgesi adaylar tarafından beklenirken binlerce kişi tarafından derlenen teog sınav giriş belgesi edinmek isteyenler için derlenmiş bu haber servisinde teog sınav giriş belgesi edinebilecekler. E okul sistemi üzerinden öğrenecekleri teog sınav giriş belgesi için gün sayan binlerce adayın sınavına sayılı gün geldi çattı. 28 29 nisan tarihinde yapılacak olan teog sınav giriş belgesi edinmek isteyen binlerce kişi için derlenmiş bu haber turunda tüm gelişmeleri ve daha fazlasını anlık olarak bu sayfa üzerinde bulabilirsiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza başarıalr dilerken teog sınav giriş belgesi edinememiş okuyucularımız için bu haber turunda teog sınav giriş belgesi için aşağıdaki linke tıklamaları yeterlidir.

teog

Teog Sınav Giriş Belgesi E Okul Teog Sınav Giriş Belgesi Tıkla İndir Teog Sınav Giriş Belgesi 28-29 Nisan E Okul Tıkla Öğren TEOG Sınav Giriş Belgesi 28-29 Nisan 2014 tarihinde yapılacak teog sınav giriş belgesi edinememiş öğrenciler için düzenlenen bu haber turunda teog sınav giriş belgesi edinebileceksiniz. Bu kapsamda teog sınav giriş belgesi edinmek isteyen binlerce okuyucumuz için derlenen bu haber turunda teog sınav giriş belgesi edinebilecek ayrıca sınava dair detayları bulabileceksiniz Teog sınav giriş belgesi edinmek isteyen binelerce kişi haberimizin devamında teog sınav giriş belgesi edinebilirler.

2014 TEOG SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

Tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar diliyoruz.
“FEN VE TEKNOLOJİ”

Bilfen İlköğretim Kurumları Fen ve Teknoloji Bölüm Başkanı Yasemin Dündar, öğrencilerin kalan sürede kazanımları mutlaka tek tek yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini söyledi. Dündar, “Kasım sınavında öğrenciler; ‘Hücre Bölünmesi’ ve ‘Kalıtım’ ünitesinin tamamı ile ‘Kuvvet ve Hareket’ ünitesinin ilk konusu olan ‘Sıvıların Kaldırma Kuvveti’ bölümünden sorumlulardı. Girecekleri sınavda ise; ‘Maddenin Yapısı ve Özellikleri’, ‘Ses’, ‘Maddenin Halleri ve Isı’ ünitelerinin tamamından, ‘Canlılar ve Enerji İlişkileri’ ünitesinin ise ‘Fotosentez ve Solunum’ konularından sorumlu olacaklar. Sınavın ağırlıklı olarak ‘Maddenin Halleri’ ve ‘Isı ünitesi’ ile ‘Ses’i kapsaması bekleniyor. Soruların deneysel ve yoruma dayalı sorulardan oluşmasını da öngörüyoruz. Grafik yorumlaması öne çıkabilir. Bu sınavda öğrencilerin sorumlu oldukları konu sayısı çok daha fazla. Bu nedenle eksik hissettikleri konuların üzerinde durmaları, yanlış yaptıkları sorulara ait kazanımları da mutlaka tekrar etmeleri öğretcileri başarıya götürecektir.”

MATEMATİKTE KONU EKSİĞİ

Bilfen İlköğretim Kurumları Matematik Bölüm Başkanı Ali Keskin ise sınav için kalan kısa sürenin iyi planlanması gerektiğine dikkat çekerek şu uyarılarda bulundu: “Konu tekrarı yapılmalı. Konu eksiği olmayan öğrenciler deneme sınavı yaparak ve soru çözerek konularını pekiştirmeli. İyi olduklarda soru çözmek yerine eksik oldukları konulara yönelmeleri ve bilgi açıklarını kapatmaları çok önemli.” Türkçe Bölüm Başkanı Sündür Demirdağ da 2. Dönem TEOG ile ilgili öğrencilere şu tüyoları verdi:

TÜKÇE’DE SORU YELPAZESİ

“İlk sınavdaki gibi yine kazanımlarımızın tamamından soru bekliyoruz. Öğrenciler hem ‘Dil Bilgisi’ hem de “Anlam Bilgisi’ konularını tekrarlamalı, farklı ve bol soru çözerek bilgilerini pekiştirmeliler. Birinci sınav sonrasında yaptığımız önemli tespitlerden biri sınav esnasında rahat olmanın sınav başarısını olumlu yönde etkilediği şeklindedir. Bu nedenle tüm öğrencilerimize sınava girerken kendilerinden ve bilgilerinden emin olmalarını tavsiye ediyoruz.”

İNKİLAP TARİHİ’NDE 3 ÜNİTE

Bilfen İlköğretim Kurumları Sosyal Bilgiler Bölüm Başkanı Havva Güneş: “İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde özellikle 3, 4. ve 5. ünite konularına daha ağırlık verilmesini tavsiye ediyoruz. Öğrencilerin daha önceki senelerde çıkmış olan sınav sorularını çözmelerini ve soru kaçırdıkları derslere yönelmelerini öneriyoruz.”

‘BU SINAV BİRAZ DAHA ZORLAYABİLİR’

Uğur Dershaneleri … Turgay Polat, 2’nci sınavda öğrencilerin her iki dönemin konularından da sorumlu tutulacağını vurgulayarak “Bu sınav biraz daha zorlayabilir” dedi. Polat “Ancak Türkçe sınavı diğerlerine göre daha kolay olacaktır. Çünkü Türkçe birbiriyle ilişkili konuları içerir. Öğrencilerimizin bu süreçte hem dil bilgisi hem de anlam bilgisi konularının tekrarlarını yapmaları, farklı ve bol soru çözümü yaparak bilgilerini pekiştirmeleri gerekiyor. Deneme çözümü yapmaları, sınavda zaman yönetimi açısından da faydalı olacaktır” diye konuştu.

‘DÖNEM MATEMATİĞİ GEOMETRİ AĞIRLIKLI’

Eğitim koçu Mahmut Tatar ise ikinci dönem Matematiğinin konular itibariyle daha çok geometri konularını kapsadığını, kalan 2 haftalık süre içinde öğrencilerin bunu dikkate alarak ancak diğer konuları da unutmadan bol bol soru çözmelerini önerdi.

KİTAPÇIK DEĞİL KâĞIT

TEOG’da kopya çekilmesini engellemek için sınavlar iki ayrı formda oluşturulacak. Sorular sınav bitiminde öğrenciye verilecek. Sınav başladıktan sonraki 15 dakika içinde öğrenci içeri alınacak. Özürlü gelmeyenin telafi hakkı olacak.

2014 TEOG Sınav Giriş Belgesi E Okul TEOG Giriş Yerleri Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz.

 

3 yorum

 1. boyle bır sıstem ıyıkı var ben bır ogrencı olaraktan cok mutluyum ve 6 dersın sınavı aynı gunde gırmek çok kotudur yanı bence sızcede en dogrusu bu olmalıdır bence hahahahha mallar

  • mallar derken komik bir şey değil bu şu anda insanlar çalışmakta sıkıntı çekiyor sen gülüyorsun ne yapmaya çalışıyorsan artık
   insanların hainden anla biraz o kadar insan şu anda nasıl çalışayım diye ölüyorlar
   ama istisnalar var değil ”ne sınav mı” diyenlerde ver neyse
   yinede ”mall” demene gerek yok ben girmiyorum ama zor bir şey hayatları belirlenecek düşün yani

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.