TEOG Lise Taban Puanları 2015 2016

1. dönem TEOG sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak. İyi bir lise için 8. sınıf öğrencileri bu sınavdan sonra yaz döneminde hesaplanacak olan okul puanlarına yoğunlaşacaklar. Ve en önemli husus TEOG lise puanları olacak.

Puanlar Ne Zaman Açıklanacak?

Birinci dönem ortak sınavlar yapıldıktan sonra sonuçlar her zaman ki gibi karne dönemine yakın bir zamanda yani haziran ayında e-okul‘da açıklanacak. Tabi burada açıklanan sınav puanları olacaktır. Akabinde 1. ve 2. dönem ortak sınav puanları bir arada hesaplanarak öğrencilerin 2016 TEOG yerleştirme puanları ile yüzdelik dilimleri ortaya çıkacak ve MEB tarafından açıklanacak.  Daha sonra lise tercih heyecanı başlayacak. İşte tam da bu tercih döneminde sizlerin TEOG lise taban puanları 2018 2019 bilgine ihtiyacınız olacak. Aşağıdan tüm illerin TEOG taban puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisini görebilirsiniz.

Tüm İllerin 2018 2019 TEOG Lise Taban Puanları İçin Tıklayınız

Karne Döneminde Açıklanan Ortak Sınav Puanları ile TEOG Puanı Aynı Şeyler Değil

Birçok 8. sınıf öğrencisi, e okul veli bilgilendirme sisteminde açıklanan 2. ortak sınav sonuçlarını yerleştirme puanı sanıyor. Halbuki durum sanıldığı gibi değil. Çünkü TEOG tercih puanlarınız Haziran sonu ya da Temmuz ayı başı gibi MEB tarafından hesaplanarak açıklanacaktır.

Aşağıdan 2018 2019 Lise Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

95 yorum

  1. benim 1. teog puanım 400.556 2. teogu iyi yaparsam 462.3342 puanlık liseye gidebilirmiyim lütfen acil cevap yazın stresten ölüyorum kazanamassam diye korkuyorum sence 2. teogtan kaç almam lazım istediğim okulu kazanmak için.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.