TEOG Lise Nakilleri Nasıl Yapılacak

TEOG ile istediği okula yerleşemeyen adayların tümü esas nakil işlemleri esnasında nakil isteğinde bulunabilecek. Daha önce güzel sanatlar ve spor liselerine kayıt yaptırmış olan öğrencilerin nakil istemeleri durumunda öğrenciler bu haklarından vazgeçmiş sayılacak. Yapılacak olan nakillerde her bir nakil döneminde öğrencilere üçer tercih hakkı verilecek.

Okullar arasında tercih yapılırken boş kontenjan sayısına bakılmayacak. Aynı şekilde öğrencilerin nakillerinde il veya ilçe sınırlaması da aranmayacak. Bu nakil sürecinde dileyen tüm öğrenciler nakil isteğinde bulunabilecek, nakiller herkese açık olacak. Her öğrenciye üç tercih hakkı tanınan nakillerde, üç nakil dönemde de bu üç okul aynen tercih edilebilecek. Açık öğretim lisesine yerleştirildikten sonra nakil istemek isteyen öğrenciler için 7-10 Eylül tarihinde başvurular alınarak yerleştirmeler 11 Eylül tarihinde yapılacak. Bu tarihten sonra tamamlanan yerleştirme işlemlerinin ardından öğrenciler 14 Eylül’de eğitim öğretime başlayacak.

 

4 yorum

  1. Tercih sırasında kodlama hatası yapmışım ben ankarada ikamet ediyorum kırıkkale karaçeli imam hatip çıkmış nakil işleminde yer bulabilirrmiyim ben 130 140km lik yola hergün nasıl gidip geleceğim.ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.yoksa okul hayatım bitti mi?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.