Öğrencilere Yeni Tablet Dağıtılacak

03 Ocak 2018 sumeyye2018 0

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda tablet yerine tekrardan masaüstü bilgisayara dönüleceği haberini kamuoyuna duyurdu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda geçmiş yıllarda […]

İnsan Beyninin İçindekileri Okumak Mümkün Olacak

08 Temmuz 2017 ramazan 0

Yeni teşhis ve terapileri hızla tanıtmalarını sağlayacak bilim ve teknoloji disiplinlerinde bilimsel ilerleme alışverişinde bulunulduğu zirvede zihin okumanın artık bilimin menzili içinde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, psikiyatride cerrahi döneme dikkat çekti.

Rekor Sıcaklıklarda Halk Dışarı Çıkmadı

01 Temmuz 2017 ramazan 0

ANTALYA’da aşırı sıcaklar nedeniyle şehrin meydanları ve sokakları boş kaldı. Serinlemek için kent sakinleri ve tatilcilerin tercih ettiği Konyaaltı sahili de son yılların en durgun gününü yaşadı.

Wifi Bitiyor Yerine Li-Fi Teknolojisi Geliyor

01 Temmuz 2017 ramazan 0

Çalışmaları sadece İngiltere, Çin, Fransa, Almanya ve Türkiye’de sürdürülen ve Wi-Fi’ye alternatif olarak gösterilen Li-Fi teknolojisi sayesinde led ampullere yerleştirilecek vericiler üzerinden ışık aracılığıyla internet erişimi mümkün olabilecek.

Enerji İçecekleri 18 Yaşından Küçüklere Satılamayacak

01 Temmuz 2017 ramazan 0

Tarım Bakanlığı enerji içecekleriyle ilgili dört önemli düzenlemeye imza attı. 18 yaşından küçüklere satış yapılamayacak. Kutularda ‘günde yarım litreden çok içmeyin’ ve ‘sporcu içeceği değildir’ yazılacak. Artık spor tesisleri ve okullarda enerji içeceği satılamayacak