Suyun Bilinçsiz Kullanılması Geleceğimizi Nasıl Etkiler

Su bilinçsiz kullanılırsa ne olur, suyu bilinçli kullanmanın önemi suyu bilinçsiz kullanmak konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar, hayvanlar, bitkiler yani kısacası doğada yaşayan tüm canlılar yaşayıp hayatını devam ettirebilmek için hava, su, toprak gibi doğal kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Çünkü canlılar hava olmadan, su, olmadan, toprak olmadan yaşayamazlar.

Canlıların olmazsa olmaz ihtiyaçlarından birisi de yukarıda da dediğimiz gibi sudur. Su insanlar başta olmak üzere tüm canlılar için oldukça önemlidir. Öyle ki; insanların vücutlarının %75’i de suyla kaplıdır.

Günümüzde ise suyun ne kadar önemli olduğu unutulmuş ve su bilinçsiz olarak kullanılmaya başlanmıştır. Doğal bir kaynak olan su, özellikle beşeri (insan eliyle) yollarla kirletilmekte ve bu durumda da insanların ve diğer canlıların sağlığı tehlikeye girmektedir. Örneğin; lağım borularını denize salan insanlar bu durumun aslında insanlara, hayvanlara ve diğer canlılara ne kadar büyük zarar verdiğini anlayamamaktadır.

Eğer su bilinçsiz kullanılırsa ne olur sorusunun cevabı ise oldukça basittir; insanlar başta olmak üzere tüm canlılar hastalanır ve bir çok hayvanın ve bitkinin de nesli tükenir. Ayrıca suyun bilinçsiz olarak kullanılması bir kaç yıl sonra dünya üzerinde su kıtlığının daha da artmasına ve insanların bir damla suya bile hasret kalacağına işaret etmektedir. Bu nedenle suyumuza sahip çıkalım ve suyu bilinçsizce kullanmayalım.

Suyu Bilinçli Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz, Suyun Bilinçsiz Kullanılması Geleceğimizi Nasıl Etkiler Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.