Suriye Savaşı Ne Zaman Başlıyor

Suriye’de kimyasal silah kullanımı ile birlikte bu ülkeye operasyon birçok ülkenin ortak fikrine göre artık kaçınılmaz. Suriye savaşı ne zaman çıkacak, Suriye’ye operasyon ne zaman yapılır, işte Rusya’nın açıklaması :

Suriye Savaşı Kapıda !

Bu hafta sonu ABD’nin Suriye’ye operasyon düzenleyeceği söylentileri iyice artmış durumda. Konu ile ilgili Rusya Parlamentosu’ nun Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov bir açıklama yaptı ve operasyon iddiasında bulundu. Puşkov; İngiltere ve bazı müttefiklerinin askeri müdahaleyi reddetmesine rağmen ABD’ nin bu operasyonu hafta sonu gerçekleştireceğini belirtti. Puşkov; ABD’ nin Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi kararı beklenmeksizin, Türkiye, Fransa, Suudi Arabistan, Katar ve bazı Arap Birliği ülkelerinin de katılacağı, Suriye’ye bir operasyon düzenleyeceğini ifade etti.

Bu operasyonda İngiliz Parlamentosu’nun Suriye’ye müdahaleye hayır demesinin ABD ve Suriye karşıtı koalisyon için önemli bir darbe olduğunu söyledi. Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin ise; Suriye’ye askeri müdahaleyle ilgili yapılan oylamada İngiliz Parlamentosu’ nun reddine ilişkin, “Bu red kararı, bazı ülkelerin askeri müdahale konusundaki ısrarını kıracaktır” görüşünde bulundu.

Sizce Suriye’ye Yapılacak Olası Bir Müdahaleye Türkiye Katılmalı mı ? Neden ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.