Stajı Devam Eden Öğrencilere Kayıt Hakkı

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre üniversiteye kayıt hakkı kazandığı halde halen stajı bitmeyen ve 7 Ağustos tarihine kadar da stajını tamamlayamayacak olan öğrencilere ek kayıt hakkı verildiği bildirildi.

YÖK bugün yazılı bir açıklama yaparak 2015 ÖSYS sınavına girerek herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan, okullarındaki derslerden başarılı olmuş olduğu halde halen stajını yapmakta olan öğrenciler bulunduğunu belirtti. Yapılan açıklamaya göre 7 Ağustos tarihine kadar stajlarını bitirenmiş olan öğrenciler için kayıt hakkı verilmesine ilişkin konu Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 29 Temmuz’da yapılan toplantıda görüşüldü. Açıklanacak olan boş kontenjanları etkilememsi sebebi ile YÖK tarafından bu öğrencilerin kazandıkları üniversitelere giderek 7 Ağustos Cuma gününe kadar şartlı kayıt yaptırmalarına karar verildi. Bu sayede stajı bitmemiş olan öğrencilerin mağdur edilmemesi için gerekli önlem alınırken, uygulamanın boş kontenjanları etkilememesi de sağlandı.

Bu şekilde şartlı kayıt yaptıran öğrencilerin 6 Ekim tarihine kadar mezun olduklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar gerekli işlemleri yapmayan öğrencilerin kayıtları silinecektir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.