Sivasta Engellilere Özel Film Gösterimi

Geçtiğimiz günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde engellilere özel film gösterimi düzenlendi. Bu özel gösterimde ‘Cennetin rengi’ adlı film izletildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde geçtiğimiz günlerde İletişim Fakültesine bağlı olarak bir Sinema Salonu faaliyete geçti. Bu sinema salonunun açılışını şehirde ikamet eden görme, işitme ve bedensel engelliler için ve engelli destekçisi öğrencilerine film gösterimi yaparak gerçekleştirdi.  Engelliler yeni açılan sinema salonunda ‘Cennetin rengi’ isimli filmi izleme fırsatı buldu.

Sivas Bedensel Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil gösterim hakkında şunları söyledi; “Bizlere bu fırsatı sunan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız Hocama, Prof. Dr. Recep Toparlı Hocamıza şükranlarımızı sunarız ilk önce.Üniversitemizde ilk kez böyle bir uygulamaya imza attık.  Üniversite kapsamında faaliyetler yapan Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler biriminin katkılarıyla bu tarz faaliyetler gerçekleştiriliyor. Ve pek çok insan bundan çok memnun.” dedi.

Sivas İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Epik ise, “Biz işitme engelliler olarak sinemada film izleme imkanımız yoktu çünkü sinemalarda işaret dilli veya alt yazılı filmler getirilmiyor ve bu tarz gösterimler olmuyordu. Bizde sinema sanatından mahrum kalıyorduk. Ancak artık bu sorunumuz aşıldı. Bu tarz faydalı ve bizleri anlayan güzel aktiviteye emeği geçen herkese arkadaşlarım adına teşekkür ederim” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.