Sınavlar Gerekli Değildir Münazara

Aşağıda sınavlar gerekli değildir münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Sınavlar gerekli değildir. Sınavlar bir merhaledir. Sınavın olup olmaması önemli değildir. Önemli olan süreçteki çabaların değerli olduğunu anlamak ve görmektir. Bu çalışkanlığa sahip olan kişiler hayatları boyunca aynı karakterle mücadele edecekleri için onları sınavla sınırlandırmak mümkün değildir. Sınavlar bir engel teşkil etmektedir.

*Sınavlar gereklidir. İnsanların çalışkan, tembel, iyi, kötü olarak ayrılmasında ve ayıklanmasında bir sınavın yapılması ve bu sınava göre hareket edilmesi her şeyi kolaylaştırır. Böylece insanlar hayatlarına daha başarılı bir şekilde devam ederken hak ettiklerini de düşünürler.

*Sınavlar gerekli değildir. İnsanları pirinç ayıklar gibi ayıklamak doğru değildir. İnsanların belli bir değere sahip olduğunu ortaya çıkarmak ancak menfaat sağlar. Sınavlar bir menfaatin kapısı haline gelmemelidir. Sınavların gereksizliği amaçsız olarak gerçekleştirilmelerine dayanır. İstenilen düzeyde kişiler yarış atı gibi sınava girebilir. Fakat insanlar yarış atı değildir, insandır.

*Sınavlar gereklidir. İnsanların emeklerinin zayi olmaması için sınav yapılarak belli bir kotada potaya giren kişilerin kontenjanlara yerleştirilmesi çok sayıda kişinin adil bir şekilde elenmesi sınavlar sayesinde mümkün olabilir. Bu nedenle hemen her alanda ve her kademe sınav bulunmaktadır.

*Sınavlar gerekli değildir. İnsanları sınıflandırmak, saf dışı bırakmak, gerçek değerlerini ve insani özelliklerine göre görmemek için uydurulmuş bir düzendir. Sınav bir sonuç olamaz ancak bir süreç olabilir. İnsanın hayatını ve kaderini değiştirmeye gücü yetmez.

Sınavlar Gerekli Değildir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.