SBS Tercih Robotu 2013

SBS tercih maratonu başlıyor , SBs sonuçları belli oldu ve şimdi 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü SBS tercihleri başlayacak. Tercih yapacak olan öğrenciler 15-21 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacaklardır. Bu süreçte öğrencilerin en büyük yardımcı hiç şüphesiz SBS tercih robotları olacak. Bu noktadan hareketle en kaliteli tercih robotlarını bir araya getirdik. Dilediğinizi kullanabilirsiniz. İşte SBS Tercih Robotu 2013 :

SBS Tercih Robotları Her Birini Ayrı Ayrı Deneyebilirsiniz

Anafen SBS Tercih Motoru İçin Tıklayın

Tercih Tv SBS Robotu İçin Tıklayın

Berk Dershanesi SBS Tercih Robotu İçin Tıklayın

Eğitim Rehberlik SBS Tercih Robotu İçin Tıklayın

SBS Tercih robotları bir önceki yılın puanlarını ve yüzdelik dilimlerini göz önüne alarak size tercih listesi oluşturur. Milli Eğitim Bakanlığın açıklamasına göre, OYP’si 201 ve üstü olup tercihte bulunan bütün öğrenciler SBS tercihi yapabilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihler 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabilecek. Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacak. Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan ‘Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu’nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edecek.

Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacak. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak. Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak duyurulacak. Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler ‘2013 Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun II. Bölümünde açıklandı. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekiyor.

SBS YERLEŞTİRME SONUÇLARI 6 AĞUSTOS 2013 Tarihinde AÇIKLANACAK

SBS Tercih Robotu 2013 İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

61 yorum

 1. Oyp puanim 454. Genel yuzdelik dilimim %2.49. Gazi Anadolu Lisesi yada Ataturk Anadolu Lisesi istiyorum. Basari oranlari da dusecek diyorlar. Bunlardan birine gidebilir miyim?

 2. tercihde yüzdelik diliminde türkiye geneline mi bakacan yoksa il geneline mi bakacam ağrıda sınava girdin ağrı anadolu öğretmene gitmek istiyorum il genli 4.59 türkiye 14.53 sizc bana anadolu öğretmen gelirmi

  • Genel Başarı Sırası : 94882 Genel Başarı Yüzdesi : 9,04
   İl Başarı Sırası : 1862 İl Başarı Yüzdesi : 10,37 manisada beni hangi liseler alır acaba lütfen cevaplayın

 3. merhaba arkadaşlar puanlar 30 puan dusmus cunku gecen sene arkadsım 399 ıle sıralaması 192.000 benım bu senekı kardesmın puanı 365.000 ama sıralaması 180.000 lerde yanı anlıcagnız puan öenmlı dııl onemlı olan yuzdelık dılım ve sıralama umarım herkes ıstedgı yere yerlesr allah aılelerınızın yuzunu guldursun ınsallah..

 4. Lise taban puanları her yere farklı gösterebilir mi? Antalya Kumluca Anaolu Sağlık Meslek Lisesinin puanı tercih yaptığımda 382,… antalya sağlık melek liseleri tban puanlrında 39.,… bir şey gösteriyor.(((lütfen bir şeyler diyin kafam çoooook karıştı)))

 5. merhaba hocam ben 467 oyp 13.515 genel sıralamam türkiyedeki yüzdelik dillimim 1.29 ildeki 1.7 ankarada hangi anadolu liseleri olur? mehmet emin resulzada anadolu lisesi olur mu ? teşekkürler

 6. sbs puanım 563,181 oyp 422,276 ama ben bu sonuca çok üzüldüm, matematik beni mahvetti.Geçen sene ki okul puanlarına baktığımda oturduğum bölge civarında hiçbir anadolu ve fen lisesine yerleşemiyorum,genelde Ankara da okul puanları çok yüksek zaten bu sonuçla nasıl bir tercih yapmalı.Ayrıca yönetici “yüzdelik dilimlerine göre hareket etmeli” demiş bu yüzdelik dilimi genel başarı yüzdelik dilimi mi olacak yoksa il başarı yüzdelik dilimi mi olacak? Ben genel başarıda %6,38, il başarıda %8,75 e girmişim. Nasıl tercih yapmalı, sonuç iyimidir?

 7. ya bişet sorcam hani böyle yazıyoya
  ortaöğretime yerleştirme puanı(OYP)tercihete kullanacağınız puan

  diyoya işte bu puan yani tercihte kullanacamız puan 500 üzerindenmi 700 üzerindenmi lütfen cevap verin

 8. Arkadaşlar bence ilk baştaki yani anafen tercih robotu ile eğitim rehberlik yani sonuncusu iyi, onları deneyin, çok iyi ;) SBS tercihlerinde herkese başarılar bu arada oyp puanım 562, herkese kapak olsun :D

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.