Sakla Samanı Gelir Zamanı İle İlgili Kompozisyon

Günlük hayatta olayları ve durumları anlatmak için bir çok atasözü ve deyimden faydalanırız. Şimdi sizlere bu atasözlerinden birisi olan ve sıkça kullandığımız sakla samanı gelir zamanı anlamı konusunda bilgiler vereceğiz.

İnsanlar yaşadıkları süre boyunca bir şeyler yapmak ya da bir şeylere sahip olmak, belirli bir konuma gelmek için çalışırlar ve çaba gösterirler. Bu faaliyetleri sonucunda da belirli miktarda para kazanırlar. İnsanlar çalışıp kazandıkları paralarla hayatlarını sürdürürler ve ihtiyaçlarını giderirler. Fakat insanlar çalıştığı paraların bir kısmını kötü ve zor günler için saklamalı ve tutumlu olmalıdır bu sadece para için değil diğer eşyalarımız için de geçerlidir.

İnsanlar paralarını ya da aldıkları, sahip oldukları eşyaları bir anda kaybetmemelidir. Her şeyin yenisi şüphesiz daha güzel ve ilgi çekicidir ancak bazen eski olarak nitelendirilen eşyalara da sonradan ihtiyaç duyulabilir. O an işe yaramadığı düşünülen bir eşyaya sonradan ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle de onu kenarda saklamak her zaman daha doğrudur.

Kısacası; insanlar paralarını ya da mallarını israf etmemeli, tutumlu davranmalıdır. Bugün faydası olmayan bir eşya ya da para yarın zor bir anlarında lazım olabilecektir.

Sakla Samanı Gelir Zamanı İle İlgili Kompozisyon Giriş Gelişme Sonuç Şeklinde Sizlerle Paylaştık. Yorumlarınızı Bize Yorum Bölümünden Hemen Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.