Saçlar Nasıl Boyanır

Saç nasıl boyanır, daha iyi bir şekilde saçlar nasıl boyanır

Saçların Boyanması İle Birkaç Püf Nokta

Saçlarınızı boyatmak için kuaföre gitmek istemiyor, evinizde saçlarınızı kendiniz boyamak istiyorsunuz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Bu konu hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Saç boyama konusundaki bazı ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

saç boyamaSaçlarınızı boyamaya başlamadan önce, saç renginizde yapacağınız değişikliğin boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bu boyut fazla ise kesinlikle kuaförünüzle irtibata geçip onun görüşlerini almalısınız.

Boyaların üzerinde yazılı talimatlar bizim için oldukça önemlidir. Bu talimatları kesinlikle okumalı ve onları dikkate almalısınız. Saç boyalarının cildinize alerjik etkisi de olabilir. Bu nedenle boyaya başlamadan önce alerji testini yapmanız gereklidir. Bu test neticesinde cildinizde herhangi bir tahriş gözlemlemediyseniz, bu saç boyası size uygundur ve kullanımı herhangi bir sakınca teşkil etmez.

Saçlarınızı boyarken üstünüze eski ve kirli kıyafetler giyebilirsiniz. Boyanın akma ve üzerinize bulaşma olasılığını düşünmelisiniz. Boyanın cildinize bulaşmamasını istiyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Vazelin kullanımı boyadan önce veya sonra yapılabilir. Tercihiniz boyadan önce olacak ise boya öncesi kulak arkanıza, alnınıza ve boynunuza vazelin sürüp cildinizi koruyabilirsiniz. Boyadan sonra da aynı bölgeleri vazelinle silerek cildinizi boyadan temizleyebilirsiniz. Son safhada boyanızı, boya kutusunuz üzerinde yer alan önerileri de dikkate alarak hazırlayın ve saçlarınıza uygulayınız. Uyguladığınız boya önerilen süre kadar saçınızda kaldıktan sonra saçlarınızı güzelce yıkayınız.

Saçlarınızı Boyama Konusunda Farklı Fikirleriniz mi Var ? Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.