Sabır ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda sabır ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Ali, ortaokul son sınıfta olunca sürekli olarak ders çalışmak ve sınava hazırlanmak zorunda kalıyordu. Bu durum hiç hoşuna gitmiyordu. Çünkü çoğu arkadaşından uzak, kimsesiz bir şekilde sürekli ders çalışmak hem sıkıcı hem yorucu oluyordu. Oynamaya, dolaşmaya, gezmeye, temiz hava almaya hiç fırsatı olmuyordu.

Ailesi de ileride rahat edeceksin diye Ali’yi teskin ediyorlardı. Ali, sabretmeye çalışsa da bazen gevşeklik gösteriyordu. Derslerden kaytarmak gibi hatallar yapmasa da bazen daha az çalışarak dinlenme ihtiyacı hissettiğini söylüyordu. Bir gün Aliler’e amcasının oğlu olan Veliler geldi.

Veli, lise sınavını atlatmış, İstanbul’un en iyi liselerinden birinde okuyordu. İlk seneler daha az çalışmak durumunda olduğu için daha rahat hareket edebiliyordu. Bu durumu Ali’ye anlattığında Ali biraz olsun sevindi. Ali’ye biraz daha sabretmesini ve bugünlerin gelip geçici olduğunu ama yine de hayatında çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Ali, Veli ile olan konuşmasından mutlu olmuştu. Ders çalışırken hayal kurup sürekli olarak geleceği düşünmesi onu ayrıca motive ettiği için sabrederek ders çalışıyor ve bu nedenle çoğu zaman da vaktin nasıl geçtiğini bile anlamıyordu. Ders çalışmak artık onu geleceğe taşıyan bir araç gibiydi. Bir arabaya biniyor ve dolaşıp iniyor gibi hissettiği için bütün konuları öğrenmişti. Böylece sınavda da son derece başarılı olurken iyi bir liseye girmeyi başarmıştı.

Sabır ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.