Pedagojik Formasyon Başvurusu ve Kılavuzu 2013

2018 2019 ÖSYM Pedagojik Formasyon Başvuruları Başladı

Pedagojik Formasyon Başvurusu 2018 2019, ÖSYM formasyon başvuru kılavuzu, ÖSYM Pedagojik Formasyon Başvuru nasıl yapılırYÖK Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Şişman dün gece Twitter adresinden formasyona dair bilgiler paylaştı. Bunların en önemlisi ise pedagojik formasyon başvurularının bugünden itibaren kabul edileceği haberiydi.

Pedagojik Formasyon Başvuru Kılavuzu 2018 2019

pedagojik formasyon

DUYURU
(28 Kasım 2013)

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı: Adaylardan Tercih Alınması

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirme için adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında, kılavuzlarda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Mehmet Şişman’ın açıklaması şu şekildeydi;

”Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına başvurular yarından itibaren kabul edilmeye başlanacak.”

Bir diğer açıklaması ise şuydu;

”Arkadaşlar dün bahsettiğimiz üzere formasyon kılavuzunda, teknik bazı hatalar nedeniyle gecikme yaşandı, fakat bir sorun olmaz ise bu akşam yayınlanacak”

Konu hakkında YÖK Başkanı Çetinsaya’dan da bir açıklama geldi. Açıklama şu şekilde;

” Pedagojik formasyon adaylarının dikkatine…  Yarın ÖSYM başvuru kılavuzunu yayınlayacak. Kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte başvurular kabul edilmeye başlanacak. Geçmişteki sıkıntıların yaşanmaması için, bu yıl ilk kez başvurular merkezi yapılacak ve kontenjanlar 20 bine çıkartıldı. Ayrıca bir diğer yenilik ise not ortalamasinda bir alt kısıt konulmayacak. Bunun için üniversitelerin not dönüşüm tablosu esas alınacak; program ücretleri ise devlet ve vakıf üniversiteleri olmak üzere 2.054TL’yi aşamayacak.

Pedagojik Formasyon Başvuru Kılavuzu 2018 2019, ÖSYM Pedagojik Formasyon Başvuru Şartları

Pedagojik Formasyon Başvuruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.