Özlem ile İlgili Deneme Yazısı

Aşağıda özlem ile ilgili deneme yazısı kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar duygu ve düşünceler yumağı olarak hayatına devam eder. Düşünmek, hissetmek insanların hayatını anlamlı kılan eylemlerdir. İnsan, sever, ağlar, üzülür, mutlu olur, aşık olur, öfkelenir, sinirlenir. Duygu ve düşünceler insanların hayatına yön verir. Duygusal bir insan olmak, düşünceli biri olmak insanlara özgü davranışlar olarak sosyal bir olgu haline gelmiştir.

Özlem, hasret olarak karşımıza çıkan ve içine düştüğümüz en derin duygulardan biri olarak bilinmektedir. Özlem duymak, eşyaya, nesneye ya da tabiata olmakla birlikte insanların insanlara duyduğu özlem de çok değerli olarak hayata işlenmektedir. Özlem duymak, sevmek ve saygı duymak kavramlarıyla birlikte değerlendirilmelidir.

Özlemek, sevmektir, yokluğunu hissetmek, avunmak ya da geleceğine inanmak ve buluşmaya dair umudu korumaktır. Özlem bütün bu duygu ve düşüncelerin oluşmasını ve korunmasını sağlar. Bu bakımdan özlem yaşatan, hayatta ve ayakta tutan bir duygu olarak yaşanmaktadır.

Özlem duygusu asil bir duygudur. Samimi bir duygudur. İçten olmak dürüst olmak demek olduğundan özlemin ikircikli bir tavır sonucu oluşması söz konusu olamaz. Özlem duyan insanlar samimi, duygusal, düşünceli ve iyi insanlardır. Bu nedenle özlemin tek yüzü vardır. Art niyeti yoktur. İyiyi istemek, güzeli sevmek, dürüst olmak ve samimi olmak özlem ile eşdeğer duygu ve düşüncelerdir.

Özlem ile İlgili Deneme Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.