Özel Okul Teşviklerinde Sonuçlar Yarın Açıklanıyor

Binlerce öğrenci tarafından başvurulan özel okullar kayıt teşviği için tercihler bugün sona erecek. Bakanlık teşvik tercihinde bulunacak olan öğrencileri uyararak teşvikler için son başvuru gününün bugün olduğunu hatırlattı.

Bu yıl özel okul teşvikleri için puanı hesaplanmış olan 661 bin 233 öğrenci, 6 bin 778 özel okulda teşvikten faydalanabilmek için başvuruda bulunabilecek. 4 Eylül tarihinde başlamış olan tercih sürecinin bugün sona ermesi bekleniyor. Bugün tamamlanan tercihlerin ardından öğrencilerin sonuçları da yarın açıklanacak.

Tercihlerin tamamlanıp sonuçların açıklanmasının ardından kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 14-21 Eylül tarihleri aralığında yapılacak. Yapılan işlemlerin ardından boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme ilanı 22 Eylül’de yapılacak. Ek yerleştirme kayıtları ise 22-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yıl Milli Eğitim bakanlığı tarafından verilen teşviklerde okul öncesinde 20 bin, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 50’şer bin, temel lise ve diğer lise düzeyindeki okullarda ise 110 bin olmak üzere toplamda 230 bin öğrencinin teşvikten faydalanması bekleniyor. Böylece geçmiş yıllar ve bu yılın kapsamında toplamda 350 bin öğrenciye özel okul teşviği sağlanmış olacak.

 

2 yorum

  1. Memlekette herkes kayıt dışı, kimse tam beyanname vermiyor. Adam rezidansın elektrik işlerini yapıyor, fakat kayıt dışı çalıştığından fakir fukara fonundan para da alıyor. Bu adamın çocuklarına teşvik de çıkar!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.