ÖSYM 2014 Pedagojik Formasyon Sonuçları Açıklandı

Merakla beklenen ÖSYM pedagojik formasyon sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı. 2014 üniversite formasyon sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Formasyon sonuçları 2014 Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri olan ÖSYM’de pedagojik formasyon sonuçları çıklandı. 27 Ocak 2014’te Pedagojik Formasyon Üniversite Tercih bildirimleri sona erdi şimdi de 2014 Pedagojik formasyon sonuçları açıklandı. Peki pedagojik formasyon sonuçları ve Sonuçların duyurulmasının ardından kayıt işlemleri nasıl yapılacak? İşte tüm bu soruların cevabı… Pedagojik Formasyon Sonuçları 2014 yazımızda

2014 Pedagojik Formasyon Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren

formasyon sonuçları

2014 Pedagojik Formasyon Sonuçları Tıkla Öğren

ÖSYM’nin yaptığı duyuruda 2014 yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi için sertifika programlarına yerleştirmeler için tercihler 27 Ocak’ta sona erdi.

Bu duyuruda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarıyla alakalı, 16 ocak 2014 günü Yükseköğretim Genel Kurulu ve 21 ocak 2014 günü Yükseköğretim Yürütme kurulu yeni karar çıkarttı. Var olan dallara yeni açılan dallar da eklenerek kontenjanlar tekrar ayarlandı.

Bu bölümlere yerleşebilmeleri için aday kişilerin tekrar tercih yapmaları gerekiyor. Adaylar bu tercihleri 23-17 ocak tarihleri arasında internet üzerinden yapabilecekler. 28 Kasım- 6 Aralık 2013 tarihlerinde tercihini yapan kişiler ise eğer isterlerse bu tercihlerini tekrar düzenleyebilecekler.

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Tercih Rehberi, 16 Ocak 2014 günü Yükseköğretim Genel Kurulu ile 21 Ocak 2014 günü Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nda verilen kararlara göre yeniden düzenlendi.

Aday kişiler yeni tercihlerini, rehberde anlatılan kurallar dahilinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr sitesinden TC Kimlik Numaraları ile şifre girerek yapabilecekler. ÖSYM’ye posta ile yollanan yada elden teslim edilen tercihler ise geçersiz sayılacak. Verilen tercih vakitlerinde uzatma yapılmayacak.

2010 yılı sonbaharın dönemi ALES ile 2011-2012-2013 senelerinde yapılan  ALES’lerden birine giren ve puanlaması yapılan adaylar ise tercih hakkına sahip olacaklar. Ancak 2010 yılı sonbahar döneminde ve 2011-2012-2013 senelerinden birinde ALES puanı hesaplanmayan ada sınava girmeyen adayların tercih hakları olmayacak.

Adaylar tercih rehberini ÖSYM’nin resmi internet adresinden indirebilecek.

Bu işlemlerin bitmesiyle birlikte pedagojik formasyon sonuçları açıklanacaktır. Kayıt işlemleri sonuçlar açıklandıktan sonra , tahminimize haftaya başlayacaktır. Formasyon sonuçlarına ise açıklanmasının ardından ÖSYM’nin resmi internet sitesi sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Pedagojik formasyon sonuçları öğren sorgulama ekranına anında eokulsistem.com adresimizden de ulaşmanız mümkün.

ÖSYM Pedagojik formasyon sonuçları Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.