Osmanlı Devleti Ne Zaman Nerede Kim Tarafından Kurulmuştur

 

Günümüzdeki Türk Devletinin temelinde bir çok uygarlığın ve toplumun izleri görülmektedir. Ancak Osmanlı Devleti günümüz Türk Devleti olan Türkiye’nin asıl temelini meydana getiren bir devlettir.

Osmanlı Devleti bir çok savaşa, antlaşmaya katılan ve Türk milletini bağımsız olarak bir vatan üzerinde ve bir bayrak altında toplamak için canını ortaya koyarak savaşan ve bu devletin bağımsız olarak günümüze taşıyan Türk Devletidir.

Osmanlı Devleti 1299 senesinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey tarafından kurulmuştur. Bu nedenle de Osmanlı Devletine kurucusunun adı verilmiştir ve Osmanlı Devleti adı verilmiştir. Bu devlet, 1299 senesinde Bilecik’in Söğüt ilçesinde Bilecik merkezli olarak kurulmuştur. Devletin ilerleyen dönemlerinde ise devletin başkenti Bursa, Edirne ve İstanbul gibi illere farklı siyasal nedenlerden dolayı taşınmıştır.

Osmanlı devletinin kuruluş döneminde Osman Bey’in ardından sırasıyla Orhan Gazi, I. Murat, I. Beyazıd, II. Murat isimli padişahlar tahta geçerek devleti yönetmişlerdir ve böylece Devleti geliştirip devlet sınırlarını genişletmeye çalışmışlardır.

Osmanlı Devleti Kuruluş Dönemi Hakkında Yazdığımız Yazılarla İlgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.