Ormanların Korunması Neden Önemlidir?

Aşağıda ormanların korunması neden önemlidir kısaca olarak ele alacağız.

Ormanlar, ağaçların bir arada bulunması ve aynı tür ya da farklı tür ağaçlardan oluşan ekosistemler olarak bilinmektedir. Orman ekosistemi, diğer ekosistemlerin oluşmasında ve varlığını korumasında önemli bir yere sahiptir. Canlılık faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ormanların etkisi çok büyüktür.

Ormanların varlığı sayesinde yağışların gerçekleşmesi mümkündür.  Ormanların varlığı atmosferik faaliyetlerin gerçekleşmesini da sağlar. Ormanların varlığı canlılık faaliyetleri açısından canlıların neslinin devamını da sağlar. Bu nedenle ormanların korunması gerekir. Ormanların korunması sayesinde doğada muhtemel aksiliklerin önüne de geçilmektedir. Bu bakımdan orman yangınlarına karşı dikkatli olmalı, ormanları korumak için harekete geçemliyiz. Özel ekipler oluşturarak orman alanlarının çoğalmasını sağlamalı ve mevcut ormanların da bakımını gerçekleştirmeliyiz.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Ormanların Korunması Neden Önemlidir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Ormanların Korunması Neden Önemlidir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Tokat birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.