Onur Belgesi Nasıl Alınır Kimlere Verilir

Okulun son günlerinin yaklaştığı şu zamanda başta ilkokul ve ortaokul öğrencileri olmak üzere birçok kişi onur belgesi nasıl alınır ya da onur belgesi kimlere verilir şeklinde bize yazıyorlar. Odevbitti.com olarak öğrencilerimize bu konuda bilgi verme ihtiyacı duyduk. Peki onur belgesi nasıl alınır :

onurbelgesi

Sevgili öğrenciler onur belgesi almak derslerdeki başarıyla doğrudan ilgili değildir. Ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılıp ilk beşe girenler; sosyal ve kültürel aktivitelere katılıp başarı gösteren öğrencilere onur belgesi verilir. Dikkat çektiğimiz üzere onur belgesi alabilmek için ille de takdir – teşekkür belgesi almanıza ya da ders notlarınızın çok yüksek olmasına gerek yoktur. Onur belgesi verilecek öğrenci seçiminde; öğrencinin daha çok yarışmalarda, kültürel aktivitelerde yer alıp bu organizasyonlardan çeşitli dereceler elde etmiş olmasına dikkat edilir.

Her öğrenci derslerde başarılı bir grafik çizemeyebilir. Her çocuğun başarılı olabileceği alanlar (aktiviteler) vardır. İşte onur belgesi tam da bu tip öğrencilere verilir. Derslerdeki başarılarda ise üstün başarı belgesi ya da başarı belgesi verilir. Bu konuyu da bir sonraki yazımızda açıklayacağız. Bu makalemizde öğrencilerimize onur belgesi kimlere verilir, onur belgesi nasıl alınır hesaplama var mı yok mu bu konuda bilgiler aktardık.

Onur Belgesi Kimlere Verilir Nasıl Alınır Konusu İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

68 yorum

  1. Ben 7. Sınıfım 1. Dönem trafik kazası geçirdim.iç kanama nedeniyle yoğun bakımda yattım. Ardından apandist ameliyatı geçirdim. 45 gün devamsızlığım var. Geçen dönem son hafta 17 sınava girdim ve gene de takdir getirdim.bu dönem de taktir getiriyorum.Geçen sene İSTİKLAL MARŞI yarışmasında dereceye girdim.toplam 7 taktir 2 iftiharım var Inşallah gene takdir alıyorum. Okulumuzu bu sene hanoi kalelerinde temsil ettim ve gene dereceye girdim. Sizce Onur belgesi alabilir miyim?

  2. Benim oğlumun ortalama notu 70.2356.onur belgesi aldı. Notu oğlumdan daha iyi olan arkadaşları var ama . Okul kurulu gayretlerinden dolayı ve efendiliği saygıli.olduğu için oğluma vermis

  3. Arkadaşlar ben 9. Sinif öğrenci velisiyim. Öğrencim 7. Sınıf 1. Dönemde iftihar, 8. Sinif 2. Dönemde onur ve bu yolda e okula bugün itibarıyle girilmiş olduğunu gördüğüm onur belgesi aldı. Iftihar ve onur belgesi olarak her sınıftan 1 er öğrenciye toplamda 2 kişiye verilen bu belge sınıfta başarı gösteren en yuksek notlu 2 öğrenciye verilmektedir. Ayrıca okulun katıldığı genel sınavlarda en yuksek notu almış ogrenciyede bu belgelerden bir tanesi veriliyor. Burada bilinmesi gereken notunuz kac olursa olsun sınıfınızda ilk 2 ye girmeniz gereklidir ki bu belgeyi alabilesiniz. Tüm öğrencilere başarılar ayrıca velilerede evladının bu belgeyi almış olduğunu görmek ve bu mutluluğu yaşamalarını diliyorum

  4. Ya ben 11. Sınıfım benim bildiğim kadarıyla 9. Sınıfın 1. Döneminden 11. Sınıfın son dönemine kadar kesintisiz takdir alırsak üstün başarı belgesi alınıyor ama sınıf hocam 12. Sınıfın sonunda alabilrceğimi söyledi doğrusu ne acaba ?

  5. Ben lise deyim ve 3 gün devamsızlık var teşekür alıyorum bundan önceki yıllarda hep teşekkür sadece 7. sınıfta 90 ortalama ile takdir aldım ne alırım başka bilgi gerekmi

  6. Devamsızlıkla veya aktivitelere katılımla ilgili bişeu değil bu benim devamsızlıgım 2 buçuk aktivitelere katılmıyorum ama hoca banada vericek önemli olan derslerde kendinizi göstermem

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.