ÖMSS Tercih Kılavuzu ve Başvuru 28 Şubat – 8 Mart 2013

ÖMSS tercih kılavuzu bugün yayınlanıyor. 2013 ÖMSS tercihleri bugün başlıyor. ÖMSS tercih başvurusu ve tercih kılavuzu bu sayfada … İşte 2013 ÖMSS tercihleri nasıl yapılacak ve ÖMSS tercih kılavuzu bilgileri :

2013 ÖMSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı !

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

osymduyurueokul

Bu amaçla hazırlanan 2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

ÖMSS Tercih Kılavuzu, yayınlanmıştır.

2013 ÖMSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde Merkezimize başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemeyeceklerdir.

ÖMSS tercih kılavuzu 2013 , ÖMSS tercih başvurusu ösym 2013, ÖMSS tercihleri nasıl yapılacak aday işlemleri

Adaylar tercihlerini, 28 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan ”TERCİH LİSTESİ”ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabileceklerdir. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine tercih işlemi için gitmeden önce adayların TERCİH LİSTESİ’ni doldurmuş olmaları gerekmektedir. TERCİH LİSTESİ”ni doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ÖMSS Tercih Kılavuzu ve Tercih İşlemleri İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

20 yorum

  1. arkadaşlar ben sinir sistemi engellisiyim lise mezunuyum ahşap teknolojı bölümü ömss sınavı başvurusunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  2. bilişim teknolojileri bölümü mezunuyum. işitme engelliyim. lise düzeyinde girdim sınava sınav puanım 63 atanma şanşım ne arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz?

  3. arkadaşlar orta öğretim mezunuyum ve bilgisayar işletmenliği operatörlüğü sertifikam var.. bu sertifika ile hangi koddan tercih yapabilirim, yardım ederseniz sevinirim kafam karıştı iyice..

  4. arkadaşlar sakin olun bilmeniz gerekir bölle açıklamalar akşan veya gece saatlerinde açıklanması yapılır buyüzden sakin olun ve nedenaçıklanmadı diye lütfen sitrese girmeyin bu sizin için iyi olmaya bilir salıklı bir kafayla tercih yapmanızda faydavar bunu unutmayın sakince oturup bekleyin şimdiye kadar beklediyinizgibi engeç yarın sabahakadar sistemde olacaktır diye düşünüyorum yani umarım. bende engelliyim ve benimgibi iki kardeşim daha var onlarda yerleşmeyi bekliyorlar yani öz olarak iki kardeşim demek istedim sizde bemim birer kardeşimsiniz hepinizinde hakkındar hayırlısını dilerim umarım hepiniz mutlu olursunuz ben birinci atamada atanmıştım ve şuan hala çalışıyorum allaha şükür darısı siz kardeşlerimin başına olsun inşallah hakkınızda en hayırlısı olsun diyorum.

  5. inşallah hakeden herkes atanacaktır daha doğrusu ben dahil tüm engelli arkadaşlar atanır inşallah ilk önce tüm engelliler alınacak dediler sonra 23 bin kadro boşta dediler önce onlara atama olacak dediler ama gel gör ki şuan 6 bin küsür atamadan bahsediyorlar ki bunların en az 2 binide atanamayacaktır belli sebeplerden dolayı sonra 2. atama olacak diyip yaz aylarınıda umutla kapatırız sonrada 1 yılda 2 atama yapılamıyor anayasaya aykırı diyecekler anayasa bakkal defteri gibi olmuş zaten hergün degişiyor ama engelliler için değişemiyor bi türlü

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.