Ölmez Bir Eser Bırakmanın Sırrı Nedir?

Aşağıda ölmez bir eser bırakmanın sırrı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ölmez bir eser bırakmak, insanlığa yararlı bir eser bırakmak anlamına gelir. İnsanlığa yararı olan eserler, eseri ortaya koyan kişiler bu dünyadan göçse de insanların istifade ettiği eserler olmaktadır. Bir cami yapmak, kitap yazmak, aş evi açmak, kimsesizler evi açmak gibi faaliyetler ölümsüz eser bırakmak bakımından bizim toplumumuzda özellikle yapılmaktadır.

Ölmez bir eser bırakmanın sırrı çok çalışmak, insanları düşünmek, geleceği düşünmek, yeni nesilleri düşünmek, insanlara yararlı bir şey ortaya koymak düşünceleriyle gerçekleşmektedir. Eserler ortaya koymak, ölümsüz olmak anlamına gelir. Çünkü eserler kalıcıdır.

Ölmez bir eser ortaya koyan sanatçılar da eserleriyle anılmaktadır. Sanatçıların unutulmaması, kültür varlığı ve değeri olarak görülmesi de bundandır. Böylece bıraktıkları eserler nesiller boyu aktarılarak varlığını korur. Eserleriyle yaşayan birçok sanatçı bulunmaktadır. Bunlar mimari eser bırakanlar, besteler yapanlar, şiirler yazanlar, kitaplar yazanlar olarak bilinmektedir.

Ölmez bir eser bırakmak için fedakar, azimli, sabırlı, çalışkan olmak gerekir. İnsanlık için bir şeyler yapmak, bu anlamda dertli olarak çalışmak ve insanlara yararlı olmayı düşünmek gerekir. Ölmez eser bırakan kişiler, toplumda da unutulmaz ve sürekli hatırlanarak yad edilirler. Sanatçılar, mimarlar, öğretmenler, bazı siyasetçiler ölmez eser bırakan toplum insanları olarak sorumluluklarını yerine getirmişlerdir.

Ölmez Bir Eser Bırakmanın Sırrı Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.