Okullarda İkinci Dönem Ne Zaman Başlıyor 2018

Aşağıda okullarda ikinci dönem ne zaman başlıyor 2018 kısaca olarak ele alacağız.

Okullar her yıl birinci dönem ve ikinci dönem olarak planlanmaktadır. Ara tatil olarak on beş günlük bir ara bulunmaktadır. Ara tatil iki dönem arasındadır. Bir dönem yaklaşık dokuz aydan teşekkül etmektedir. Dört aylık periyotlar halinde eğitim ve öğretim çalışmaları devam etmektedir.

Okullarda ilk dönem tatili kış aylarında yapılmaktadır. Özellikle Ocak ayının ilk ikinci haftasını takip eden ilk ya da ikinci haftada okul ikinci dönem tatile girmektedir. Okullarda ara tatil eğer kış şartları elverirse azami olarak on beş gün sürmektedir. Ara tatilin iki hafta sonunda neticelenmesi ikinci dönemin başlaması anlamına gelmektedir.

Okullarda her dönem tatilleri yıllar değiştikçe hafta başına gelecek şekilde değişmektedir. Bu tarih 2018 için tatil başlangıcı olarak 19 Ocak 2018 tarihidir. On beş günün ardından okullar 5 Şubat 2018 tarihinde açılacaktır. Böylece ikinci dönem başlayacaktır.

İkinci dönem ilkbahar ve yaz aylarından oluşmaktadır. Son dönem olarak öğrencilerin derslerini toparlamaları için ikinci bir fırsattır. Yaz aylarında yapılan merkezi sınavlar için en yoğun geçen bir dönemdir. Bu dönemde mevsim şartlarına göre ders çalışmak da mental açıdan zor olmaktadır. İkinci dönemin sonunda okul için bir sene bitmiş olmaktadır. Bir sonraki seneye geçiş öğrencilerin başarısına bağlı olarak değişmektedir.

Okullarda İkinci Dönem Ne Zaman Başlıyor 2018 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.