Okullar Ne Zaman Yaz Tatiline Giriyor 2018

Aşağıda okullar ne zaman yaz tatiline giriyor 2018 kısaca olarak ele alacağız.

Okullarda eğitim ve öğretim yılı son bahar aylarında başlar ve yaz aylarında biter. Güz ve bahar dönemlerinden oluşan okul dönemleri kış aylarının başlangıcında da ara tatile girer. Son bahar ve kış aylarından dört ya da beş ay, ilkbahar ve yaz aylarından dört ya da beş ay olarak toplamda dokuz ya da on ay şeklinde eğitim ve öğretim faaliyetleri gerçekleştirilir.

Okullar, dönemlere göre eğitim ve öğretim programlarını ayarlarlar. Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu eğitim ve öğretim müfredatını çeşitli kazanımlarla oluşturmaktadır. Tatiller eğitim ve öğretimde moral ve motivasyon kazanmak, okuyarak dinlenmek amacıyla yapılmaktadır. Yaz tatilleri uzun süreli tatillerdir. Öğrencilerin çoğunun şehir değiştirdiği ve farklı işlerle uğraştığı bir tatildir.

Uzun süreli tatiller planlama gerektirir. Bu nedenle tatilin başı ve sonu takip edilmektedir. 2017 – 2018 yılı eğitim ve öğretim yılının yaz tatili başlangıcı 8 Haziran Cuma 2018 tarihi olacaktır. Bu tarihten sonra okullar kapanacak ve yaklaşık iki ay kapalı kalacaktır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri yeni dönemde Eylül ayında başlayacaktır. Bu da üç aylık bir tatilin ön görülmesi ya da on haftalık bir tatilin oluşmasını sağlamaktadır.

Yaz tatilleri iyi değerlendirilmesi gereken uzun süreli tatiller olarak mutlaka okuyarak ve çalışarak geçirilmelidir. Çünkü insanlar öğrendiklerini tekrarlamazsa unutabilirler.

Okullar Ne Zaman Yaz Tatiline Giriyor 2018 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.