Okullar Ne Zaman Kapanacak Yarıyıl Tatili 2015 MEB

Okullar tatil ediliyor.Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor? 15 tatil ne zaman 2015 MEB resmi tatilleri belli oldu. Öğrencileri de karne heyecanı aldı. Peki bu karne günü ne zaman ve birinci dönem ne zaman bitiyor? 2015 yarıyıl tatilinin konusu merak konusu oldu son zamanlarda. Öğrencilerin merakını gidermek için bu haberimizde sömestr tatilinin ne zaman olduğunu ve ne zaman bittiğini belirtmek istedi.

Okullar ne zaman kapanacak 2015

Kuzey Yarım Kürenin iklimsel özelliği itibari ile şubat aylarında havaların aşırı soğuk olması nedeniyle bu ay öğrenciler için tatil olarak geçmektedir. Peki sömestr ne demek? Akademik yılın birinci döneminin ardından öğrencilere verilen ara tatil demektir. Şubat ayına denk geldiği için Şubat tatili, öğrenciler arasında ise genel olarak 15 tatil olarak adlandırılır. Bu tatil öğretmenler, öğrenciler ve idarecilere bahar yarıyılına hazırlanmak için bir fırsattır.

Şubat Tatili Ne Zaman Ayrıntıları

Bir dönemin daha sonuna yaklaşan öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı tatil tarihlerini açıklığa kavuşturdu. Bu açıklamaya göre 2014-2015  eğitim öğretim yılının ara tatili 23 Ocak 2015 tarihinde başlayacak. Sömestr tatili 9 Şubat 2015 te sona erecek.  

Yaz tatili ise 12 Haziran 2015 Cuma günü başlayacak. Bütün öğrencilere önce hayırlı tatiller diliyoruz. İkinci dönemin ise başarılarla geçmesini temenni ederiz.

2015 Okullar ne zaman kapanacak Konusu Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz.

73 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.