Okullar Ne Zaman Kapanacak 2015 Erken Tatil Başladı

Yozgat genelinde okulların neredeyse büyük bölümünde eğitim öğretim yılı büyük ölçüde sona erdi. Okullar ne zaman kapanacak 2015 sorusunun yanıtı elbette 12 Haziran ama birçok ilde artık okula gidilmemeye başlandı. Gelecek haftasonu kapanacak olmasına rağmen yazılı ve sözlülerin tamamlanması, liselilerin hayatına yön verecek sınavlara hazırlanmaları ve köylerde hasat sezonunun başlaması ile birlikte öğrencilerin büyük bir bölümü okulu bırakmak durumunda kaldı.

Eğitim öğretim sezonunun bitmesine kısa bir süre kala devamsızlık sorunu bulunmayan öğrencilerin büyük bir bölümü okullara gitmemeye başladı.

ÖĞRENCİLER İÇİN YAZ TATİLİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı gereği 12 Haziran’da başlayacak yaz tatili öncesinde okulların büyük bölümünün boşalması, derslerin de yapılmasını engelledi. Özellikle köylerde çocukların tarla ve çayır işlerinde çalıştırılması okulları erken tatil ettirirken okula gitmeyen öğrenci sayısının yüzde 60’ları bulması ve gidenlerin de ders yerine zamanlarını genellikle okul bahçelerinde oyun oynayarak geçirmesi, erken tatilin kanıtı oldu.

YAZILILAR BİTMİŞSE OKULA GİTMEMEK SORUN DEĞİL

Öğrencilerin yazılıları ve olması gereken sınavları bittiği için öğrencilerin okula gelmemesinin eğitim öğretim açısından fazla bir sorun oluşturmadığı ifade edildi. İlk ve ortaöğretim okullarında yaz tatili için ziller son kez 12 Haziran 2015 Cuma günü çalacak. Uzun ve yorucu eğitim öğretim yılının yorgunluğunu 3,5 aylık tatil döneminde atmaya çalışacak olan öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılı için 18 Eylül 2015 Pazartesi yeniden dersbaşı yapacaklar.

Şüphesiz tatilin kendilerini ilgilendirdiği bir diğer grup öğretmenler. Ancak ne yazık ki öğretmenler okullar öğrencilere tatil olduktan sonra 2 -3 hafta daha okullarda seminer ve evrak çalışmalarını sürdürecekler.

11 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.