Okul Okumak Kitap Arkadaş ve Öğretmen ile İlgili Hikaye

Aşağıda okul okumak kitap arkadaş ve öğretmen ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Hayatım boyunca okula gitmek istemiştim. Ama maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamadım. Şimdilerde ise okuyanlara imrenerek hayatımı geçiriyorum. Okul okumak benim için hep ayrıcalık oldu. Bense okuma iştahımı farklı yollarla gidermek istedim.

Kitap okumaya başladım. Bunu çok küçük yaşlarda köy ve şehir kütüphanelerine giderek yaptım. Sürekli okuyordum. Saatlerimi kütüphanelerde harcarken, normal zamanlarda da çalışıyordum. Kitaplar benim için bir öğretmen gibiydi. Bir elimde kitap bir cebimde kitap vardı. biri bitince diğerine devam ediyordum.

Zamanla kitaplarla arkadaş oldum. Daha sonra kitaplar biriktirmeye başladım. Ardık akademik bir eğitimim olmasa da ben bir alaylı olarak hayatıma devam ediyordum. Öğrenmenin hazzını ve bilgi edinmenin değerinin de farkındaydım.

Kendime güzel ve derin bir kütüphane kurmuştum. Bütün klasikler ve ve en önemli dünya kitapları kütüphanemde yer alıyordu. Bunlar sadece asgari ücretle yapmıştım. İnsan okumak istediğinde mutlaka bir yolunu buluyor. Ama şimdiki nesil okumamak için elinden geleni yapıyor. Bütün fırsatları harcıyor ve imkanları zayi ediyor. Bu durum beni çok üzüyor.

Onlara her şeyin belli bir düzene gireceğini söylesem de geleceğe dair umutlarından çok korkuları vardı. İhtiyarların ise daha çok ümitvar olduğunu görüyordum. Bu beni daha çok endişelendiriyordu.

Okul Okumak Kitap Arkadaş ve Öğretmen ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.