Öğretmenler Özür Eş Durumu Başvuru Ekranı MEB

2014 Ocak Öğretmenlerin Eş Durumu Başvuru Ekranı

13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında eş durumu başvuru ekranı açıldı. MEB Öğretmenlerin eş durumu başvuruları MEBBİS ekranı üzerinden bugün alınmaya başlandı. 2014 Şubat ayı eş durumu ataması başvuru ekranı bugün açılacak. Öğretmenler eşinin kamu kurumunda çalışıyor olması ya da özel olarak SSK çalışma süresine bakarak eş durumu başvuru alınacak. MEB eş durumu başvuruları 8 Ocak 2014 tarihinde sona erecek.

Öğretmenlerin Eş Durumu Başvuruları hakkında sorularınızı eokulsistem.com editörleri ve değerli öğretmenleri bu sayfada alttaki yorum kutucuğundan cevaplıyor.

MEBBİS eş durumu başvuru ekranı 2014 Şubat ayı eş durumu atamaları ile ilgili resmi duyuru yapıldı. 2014 Şubat ayında eş durumu ataması, sağlık ve özel Durumlara bakılarak 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında başvuru alındı. Tercihler Başladı son gün 17 Ocak 2014

öğretmen ataması

2014 Eş Durumu Ataması Kılavuzu İle İlgili Bilgiler

MEB geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin özür durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlettiği yazılı açıklamada bu işleminin 2014 Ocak ayında gerçekleştireceği bildirildi.

Yapılan açıklama kapsamında öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatını kötüleştiren sebeplere dayanarak yapılacak yer değişikliği müracaatları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir. Müracaatta bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri 13-17 Ocak tarihlerinde, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta açıklanacaktır. Yer değişikliğinde bulunan öğretmenler, eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl başlangıç günü olan 10 Şubat 2014’de görevlerine başlayacak.

Eş Durumu Başvuru Ekranı İçin Tıklayın

2014 Öğretmenlerin özür grubu başvuru sayfası ve eş durumu başvuruları hakkında aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap veriyoruz. Aşağıdan eş durumu hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı hemen iletebilirsiniz.

2014 Öğretmenlerin Eş Durumu Atamaları Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilir Cevap Alabilirsiniz.

33 yorum

 1. meraba,ben 16 yaşındayım,annemle mardinde yaşıyoruz , annem öğretmen ve ocak ayında eş durumu tayin istemişti ama çıkmadıı.ağustosta yeniden izmire tayin isteyecek ve ben çıkmasını istemiyorum.Çımka ihtimalinin yuzde kaç olduğu neye bağlıdır nasıl öğrenebilirim

  • Valla hocam alıştık artık her seferinde bu denli acemice ve umarsızca işlere.Madem 13 dedin 13 ünde açkimilletde işine gücüne baksın.Bizde sabahtan beri mebbise giremiyoruz,okullar belli diil,amaan laf olsun padişahim misali.Kim bilir ne işler….

 2. denizli büyükşehir oldu merkez iki ilçeye bölündü ancak denizli meb bize tayin isteyemezsiniz diyor herhangi bir klavuz yok bu konuyla ilgili bilgisi olan cevap versin lütfen

 3. ben özel bir hastanede 1 yıldır çalışmaktayım eşimin 4. yılı öğretmen eş durumundan tayin isteyecek ama şartalrda 360 gün benim sigortamın yatmış olması gerekli diye yazıyor gelebilme ihtimali nedir sizce şimdiden teşekkürler

 4. açıktan atandım.15 yıl önce asaletim onaylanmıştı doğu hizmetimide ozaman 5 yıl yapmıştım. şimdi özür grubuna başvurabilecek miyim.lütfen iyi bilen biri yani damdan düşen biri cevap verebilir mi.

 5. Merhabalar.. ben şu an doğum sonrası ücretsiz izindeyim ve iznim Ağustos ayında sona eriyor. ben ocak ayı özür grubu tayinlerinden yararlanmak istiyorum. tayin istmek için izni bozdurduğum zaman tayin sonrası tekrar izne ayrılabilir miyim?

 6. arkadaşlar marmaris merkezde çalışıyorum.eş özrüne bağlı il içi tayinde köye atama isticem ancak ilçe tercihinde marmaris i seçemiyorum.bilgisi olan yardım eder mi acaba?

 7. Taşeron firma elemanı olarak çalışmaktayım eş durumu atamasına başvuru yapacağım ancak her sene karşılaştığım ve çözemediğim bir sorun var klavuzda
  ****5. Ülke genelinde faaliyet gösteren, ancak merkezi, belli bir ilde yerleşik olan Şirketlerde çalışan öğretmen eşlerinin, şirketlerin bu merkezlerin dışında bulunan bir iş yerinde çalışıyor olmaları hâlinde öğretmenlerden istenilen belgelere ilave olarak; atanmak istediği yerde eşinin iş yerinin faaliyette olduğuna dair belge (Anonim Ģirketlerde çalışanlar, bu belgeyi kendi iş yerlerinden, diğer şirketlerde çalışanlar da çalıştıkları ildeki vergi dairesi, belediye veya ilgili meslek kuruluşlarından alacaklardır.),****
  ibaresi mevcut ancak ticaret odası belediye maliye’nin cevabı bu firma İstanbul kayıtlı burada ihaleye girmiş iş almış ilimizde faaliyet gösteriyor. Ancak ilimizde kaydı olmadığı için evrak veremiyoruz cevabını aldım firmanın bütün kayıtları (Ticaret odası kaydı, Maliye, Zabıta)İstanbul’da olup Ticaret odası kaydını evraklarımın arasına ekledim ancak bulunduğum ilde hiçbir kaydı olmadığı için ne yapacağım lütfen yardımcı olun .

  • malesef aynı durumu yasadk ve tayinimz gerceklesmedi anonim şrk. olunca problem yok ltd. şrk. olunca şirket merkezin istanbul ise oradan başka bi yere tayn isteyemiyo eşinz :(

 8. mrb eşim vanda zorunlu hızmet yapıyor ıkıbucuk senedır orda es durumundan antebe geelecek ama zorunlu hızmetı 6 aydan az kalanlar yapmayabılır dıe bıse yazıoo orda yanı dogu gorevının bır donemı ıptal olabılır mı dogu olmayan bır okul mu yazsak antepte bılgınız varsa cvb verebılırmısınız …..

 9. merhabalar
  ben bugün eş durumuna bağlı il dışı tayin başvurusunu yaptım ama tam emin olamadığım bir yer var. hem işyeri vergi dairesi / ticaret odası ili hem de iş yeri vergi dairesi / ticaret odası diye iki soru var. ilkine il ikinciye ilçeyi yazdım umarım doğrudur

 10. merhaba, görme engelliyim, eşim eylülde atandı, adaylığı kalkmadı, benim öğretmenlik yaptığım ile gelmek için başvurabilirmi? acil yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler.

  • ocak 2014 sonu itibariyle adaylığınız kalkıyorsa eş durumundan tayin isteyebilirsiniz.bildiğim kadarıyla eylül de atananların adaylığı eylül 2014 de kalkıyor.yani başvuramazsınız.zaten başvuru sayfasını açarsanız size hak tanımayacaktır herhalde..

 11. merhabalar ben ığdırdan istanbula tayin isteyeceğim. şimdilik yapmam gereken sadece mebbis e başvurup kayıt etmek mi? bana yardımcı olabilir misiniz?

 12. Arkadaşlar bütün öğretmen arkadaşlara öncelikle hayırlı atamalar diliyorum. Benim sorum şu sınıf öğretmeniyim ancak daha 1,5 yılık öğretmenim puan az haliyle izmire isteyeceğim nasipse, her eş durumu ataması isteyene kesin olarak çıkacak mı yani tayinimin çıkmama ihtimali var mı ? Düğün salonu tutacağız kafam çok karışık ?

  • tabiki tayininizin çıkmama ihtimali var.çıkması için başvurduğunuz yerdeki kadronun boşalması lazım.onun boşalması için de o kişinin istediği yere atanması lazım.yani zincirleme bir olay bu.allah kolaylık versin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.