Öğretmen Atamaları Yarın Açıklanıyor

Binlerce öğretmen tarafından merakla beklenen öğretmen atamalarında sona yaklaşıldı. Tercih sürecinin tamamlanmasının ardından şimdi de sıra öğretmen atamaları için kuranın çekilmesine geldi. Yapılacak olan öğretmen atamalarında kuralar 15 Eylül Salı günü çekilerek sonuçlar da aynı gün içerisinde ilan edilecek. Eylül 2015 öğretmen atamaları için tercihte bulunan öğretmenler sonuçlarını yarın atama.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

Eylül 2015 öğretmen atamalarında toplamda 36 bin 512 öğretmenin atanacağı bilgisini veren Milli Eğitim bakanlığı, buna rağmen boş kontenjanlara 161 bin 975 aday tarafından başvuru yapıldığını açıkladı. 10 Eylül’de sona eren başvuruların ardından adaylar tarafından yapılan başvuru ve evraklar Bakanlık tarafından incelemeye alındı. Yine Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre en fazla başvuru yapılan alan 13 bin 317 kişiyle sınıf öğretmenliği oldu. Buna rağmen sınıf öğretmenliğine ayrılmış olan kontenjan ise sadece 4 bin 157.

Atamalara yapılan başvurularda en şanslı iki branş ise Harita-tapu-kadastro/harita-tapu-kadastro tekniği ve ulaştırma hizmetleri oldu. Tapu kadastro için 54 kontenjana 51 kişi, ulaştırma hizmetlerine ise 85 kadroya 77 kişi başvuruda bulundu.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.