Öğretmen Atama Sonuçları 2014 Şubat

2014 Şubat öğretmen atama sonuçları açıklanıyor. Önceki gün sona eren başvuruların ardından öğretmen atama sonuçları atama meb gov tr üzerinden açıklanacak. 10 bin öğretmen atama sonuçları eokulsistem.com’da olacak. 2014 öğretmen atama sonuçları, şubat 2014 öğretmen atama sonuçları için heyecan dorukta atama sonuçları bu sayfada olacak…

Geçtiğimiz hafta başlayan şubat ayı öğretmenlik başvuruları, internet üzerinden 4 Şubat tarihine dek yapıldı. Ataması gerçekleşen öğretmenler 10 Şubat tarihinde görevlerine başlamış olacak.

öğretmen atama sonuçları

2014 Şubat Öğretmen Atama Sonuçları 6 Şubat’ta Açkılanacak Ancak MEB Sürpriz Yapıp Sonuçları Daha Erken Açıklayabilir

MEB çatısı altındaki kurumların öğretmen açıklarının giderilmesinin amaçlanıldığı bu atamalarda 10 bin öğretmen adayının ataması gerçekleştirilecek ve bu atamalar : açıktan ve kurumlar arasından ya da milli sporcuların ataması kapsamında olacak.

Aşağıdan Sorularınızı Yorumlarınızı Hemen Yazıp Cevaplamalara Katılabilirsiniz.

Öğretmen adayları başvurularını yaparken , internet üzerinden yapılan başvuruda, üç temel düzenleme görecekler bunlar: ilk atama, Açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, milli sporcu ataması şeklinde olacak.

Adaylar öğretmen atama sonuçlarını bakanlığın resmi adresi olan atama.meb.gov.tr üzerinden öğrenecek. Sonuçlar başkaca herhangi bir web sitesinden yayınlanmayacak. Bilginize.

Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

( Henüz Açıklanmadı)

KPSSP121 puan türünde minimum , taban puan almış adaylar başvuruda bulunabilecek, ayrıca adayların başvurabileceği dallar ise: Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi yabancı dil  (Almanca, Fransızca, İngilizce) öğretmenliği olacak.

29 ocak- 4 şubat tarihleri arasında yapılan başvuruların atamaları 6-7 şubat tarihleri arasında gerçekleşecek ve 10 şubat tarihinde öğretmenler iş başı yapacaklar.

TABAN PUAN 50

Tüm alanlarda başvuruların değerlendirilmeye alınması için taban puan 50 oldu. Bazı alanlarda belli olan kontenjanlar ise şu şekilde olacak: Sınıf öğretmenliği  1050, İngilizce 1000, ilköğretim matematik öğretmenliği 751, Türkçe 675, fen bilimleri ya da fen ve teknoloji 597, sosyal bilgiler 529, Türk dili ve edebiyatı 503, beden eğitimi 422, matematik 415, okul öncesi öğretmenliği 402

Şubat 2014 Öğretmen Atama Sonuçları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.