Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Örnek

Mutluluk ile ilgili kompozisyon, Mutluluk hakkında kompozisyon

Dünya üzerinde en mühim hislerden biri hiç tartışmasız mutluluktur. İnsan yaşamında bu duygunun yeri büyüktür. Mutlu bir hayat sürmek için çabalayan insanlığın en büyük isteği de yaşamları sona erdiğinde de mutlu olmaktır. Bu sebeple yazımızda mutluluk ile alakalı bir kompozisyon yazacağız.

Bazen güzel bir iltifat bazen de hayatımızdaki iyi bir olay bazense yeni bir güne başlamak bize mutlu olma sebebi verebilir. Bilim adamları tarafından da insanların mutlu olmasını sağlayan hormonların salgılanması sonucunda beyin aracılığıyla meydana gelen bir duygu olduğu kanıtlanmıştır. Mutluluk insan hayatının kaynağıdır. Mutlu olmayan bireyler bir çok sağlık sorunu ile karşılaşır ve yaşamlarını kaybederken bile mutsuzlukları sürer. Ancak neşeli ve mutlu insanların bu insanalara göre daha çok ve kaliteli bir yaşam sürdürdükleri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Daha mutlu bir yaşamı nasıl sağlarız? Bu esasında çok kolaydır. Daha fazla para, daha iyi bir ev veya araba sahibi olarak bile mutlu olunabilir. Ancak esas mutluluk hissi elimizde olan şeylerin değerini bilip çoğu insanın bizim gibi bir yaşama sahip olmak isteyebileceğini düşünmek bizi mutlu yapabilir. Siz bu satırları okurken bile fakir ülkelerde insanlar yemek bulamayıp yaşamlarını kaybediyor, karınlarını doyurabilmek için izdiham yaratıyor olabilirler. Bugün masamızda olan pilav veya fasulye yemeklerini beğenmemek yerine sahip olduklarımızın değerini bilip şükran duygusu yaşayarak mutlu bir insana dönüşebiliriz.

Fakat bilmeliyiz ki insanlar daha başarılı olmak ve kazanabilmek için daima kendilerinden daha iyi olanları hayal etmeliler. Elimizdekilerin değerini bilmemiz o kadarıyla yetinmemiz anlamına gelmez. Daha iyi bir yaşam için çalışmalı daha iyisini hayal etmeliyiz. Ancak bu aşamada hırs yaparken ve çalışırken sınırı aşmamalıyız. Çok paraya sahip olmak ve daha iyi bir yaşam şartının hayalin kurmak iyidir ancak en iyisi olmak en çok kazanmak gibi istekler bambaşka bir konudur. Bu tip aşırı hırslar bizi kötü yollara sevk eder.

Özetle mutluluğun yolu elimizde olanların değerini bilip daha fazlası için de savaşmayı bırakmamaktan geçer.

Mutluluk konusunu anlatan kompozisyonumuz ile ilgili yorumlarınızı bırakınız.

10 yorum

  1. güzel aslında ama daha kısa olabilirdi ve mutluluğu nasıl elde ederiz hakkında bilgiler de eklenebilirdi ,ama yine de teşekkürler ………ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.