Muğla’da Başarılı Öğrencilere Yamaç Paraşütü Ödülü

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sonlanmak üzere. Muğla’da başarılı öğrencilere karne ödülü olarak yamaç paraşütü yaptırılacağı müjdesi verildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yamaç paraşütü firmasının işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu uygulamada toplam 29 çocuk sevindirilecek. Karnesinde başarı getiren 29 öğrenci, Fethiye Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçacak. Bu heyecanlı ödül daha şimdiden öğrencilerde merak uyandırdı.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve yamaç paraşütü firmasının işbirliği ile duyurulan bu ödül aktivitesi karnelerin alınmasının ardından gerçekleştirilecek. Bu proje Muğla genelindeki tüm ilçelerde eğitim gören öğrencileri kapsıyor. Muğla’nın Fethiye ilçesinden 5, diğer ilçelerden ise 2’şer başarılı öğrenci bu ödülü hak kazanacak. Bu ödülü kazananlar 19-25 Şubat tarihleri arasında Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçma aktivitesine dahil olacak. Ödülü kazanacaklar sadece 12. sınıfta okuyan başarılı öğrencilerden seçilecek. Ödülü kazanan öğrenciler uzman yamaç paraşütçülerin desteğiyle 1.700 ile 1.900 metreden atlayış macerası yaşayacaklar.

Bu ödül için sponsor olan yamaç paraşütü firmasının sahibi Serkan Akan, “Bu aktivite gençler için moral motivasyon sağlayacak güzel bir proje olacak. Bu sayede başarılı ve maddi durumu olmadığı için daha önce hiç yamaç paraşütü denememiş ve bunu yapmayı çok isteyen öğrencilerin hayalleri gerçek olacak. Ayrıca meslek seçerken yamaç paraşütü pilotluğuna da yönelmeleri için onlara bu sporu tanıtacağız.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.