Milli Savunma Bakanlığı Askeri Öğrenci Adaylarını Bekliyor

Milli Savunma Bakanlığı askeri öğrenci adaylarını bekliyor. Askeri öğrenci alımı ile ilgili ilan Milli Savunma Bakanlığından dün itibari ile geldi. Milli Savunma Bakanlığı askeri öğrenci belirleme sınavı başvuruları başladı. Son başvuru tarihi ise 15 Şubat.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvuru tarihi 9 Ocak – 15 Şubat arası. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na T.C vatandaşı 20 yaşından küçük kız ve erkek tüm kişiler başvurabilir.

ÖSYM’nin ve Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinde bulunan ilan kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesi tarafından kabul edilecek öğrencilerin mülakat aşamalarına davet edilecek askeri öğrenci adaylarını belirlemek hedefi ile ÖSYM tarafından Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı gerçekleştirilecek.

Adaylar, 18 Mart’ta düzenlecek sınav için belirlenen sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını online olarak ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel yapabilirler. İlanın detayları için ve başvurular için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresini 15 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.