Milli Eğitim Müdüründen Evde Eğitim Alan Öğrencilere Ziyaret

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’dan evde eğitim alan öğrencilere ziyaret geldi. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci yarısı biterken sağlık sorunu sebepleriyle örgün olarak eğitimlerine devam edemeyen ve evde eğitim alan üç öğrenciye ziyarette bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi Sorumlusu Hüseyin Yılmaz, 700. Yıl Osmangazi İlkokulu Müdürü Sebahattin Şavklıyıldız ve Müdür Yardımcısı Tahsin Bakayile birlikte şehirlerinde evde eğitim alan öğrencileri evinde ziyaret ederek hediyeler sundular.

Bu güzel ziyaret ilk önce Kazımiye Köyü’nde ikamet eden Derya’nın evine yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Tosun, Derya ile yakından ilgilendi. 5’inci sınıf öğrencisi deryaya 2 öğretmen’in ders verdiğini ve bedensel eksikliği sebebi yürüyemediği için evde eğitim almak zorunda olduğunu öğrendi. Ardından İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşayan ve işitme sorunu olan 4. sınıf öğrencisi Mustafa ile kronik rahatsızlığı olan 6. sınıf öğrencisi ablası Dilara’ya ziyarette bulundular. İl Milli Eğitim Müdürü ziyaretleri ile ilgili şunlara değindi; “Yaptığımız ziyaretlerde eğitimin önüne hiç bir şeyin geçemeyeceğine bir defa daha tanıklık ettik. Çocuklarımız, geleceğin mimarları ve bizler onlara gelecek için bu eğitimi temin etmeliyiz.” dedi.

Evde Eğitim Projesi ile yapılan çalışmalar doğrultusunda eğitimin kesintisiz olduğunu ve engellere rağmen devam etmesi gerektiğini savunuluyor. Bu konuda ailelerin başvurusu ikiletilmeden evde eğitim hizmeti veriliyor. Bu sayede hiç bir çocuk eğitiminden mahrum bırakılmıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.