Milli Birlik Açısından Milli Bayramlarının Nasıl Bir Önemi Vardır?

Aşağıda milli birlik açısından milli bayramlarının nasıl bir önemi vardır kısaca olarak ele alacağız.

Milli bayramlar, kazanılan zaferler sonucunda kutlanan bayramlar olarak tarihe geçmiştir. Milli bayramlar, tarihimizde çok önemli bir yere sahiptir. Türk toplumunda kazanılan zaferler düşmana karşı yapılan savaşların galibiyetle neticelenmesi ve bu yöndeki mücadelelerin verildiği günler olarak bilinmektedir.

Milli bayramlarımız, Milli Mücadele dönemi yıllarından itibaren tarihimizde yer almaya başlamıştır. Anadolu’nun yeniden işgal edilmek istenmesi ve Anadolu halkının kendi imkanları ile buna karşı koyması bir direniş başlatarak işgalin engellenmesinde etkili olmuştur.

Tarihi öneme haiz olan günler de bu anlar olarak tarihte yerini almıştır. Büyük bir mücadelenin zaferle sonuçlanarak yeni bir Türk devletinin varlığını sürdürmesi toplumda birlik, beraberlik, barış ve huzur ortamının oluşmasını sağlamıştır. Böylece adalet, merhamet, insaf, vicdan gibi değerlerin de yaşanmasıyla toplum daha da kenetlenmektedir.

Her yıl kutlanan zafer günleri sayesinde tarihi şuur oluşmakta, kahramanlar yad edilmekte, vatan ve milletin önemi, din ve devletin değeri anlaşılmakta ve bağımsızlığın önemi de kavranmaktadır. Milli bayramlar, milli şuurun ve milli birliğin oluşması için ve özellikle yeni neslin heyecan kazanarak bu değerleri yaşaması için kutlanmaktadır. Bu bakımdan çok değerli günler olarak resmi törenlerle kutlanmakta ve devlet bugünlerde faaliyetler göstermektedir.

Milli Birlik Açısından Milli Bayramlarının Nasıl Bir Önemi Vardır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.