Medya İnsanların Doğru ve Tarafsız Bilgiye Ulaşmasını Sağlayan Araçtır ile İlgili Münazara

Aşağıda medya insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlayan araçtır ile ilgili münazara kısaca olarak ele alacağız.

Medya insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlar. Medya, kitle iletişim araçlarından meydana gelmektedir. Kitle iletişim araçlarının doğru bilgiye ulaşılması için kullanılmaktadır. Bireylerin haber alma, haber verme ve iletişim hak ve özgürlüklerinin gözetilerek buna bağlı bilgi paylaşımının yapılması medyanın üzerine düşen en önemli görevlerden biridir.

Medya insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlamaz. Medya, yanlı ve yanlış bilgiler verebilir. Medyanın haber ve bilgi kaynakları yanlı olabilir. Medya  izlenmesi, okunması revaçta olan şeyleri popüler olarak sunabilir ve bunun için yanlış bilgileri de servis ederek gelir amacıyla çalışabilir. Bu nedenle bilgi kirliliğinin oluşması engellenemez.

Medya insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlayan bir araçtır. Çünkü medya insanların hak ve özgürlüklerinin ihlalinin suç olduğunu kabul ederek haber verme ve bilgi paylaşma yoluyla hareket eder. Bilgi paylaşımı resmi kanallar yoluyla devlet ve millet arasında bir bağ oluşur. Bu nedenle medya devlet ve millet arasındaki en önemli köprülerden biri olarak faaliyet gösterir.

Medya insanların doğru ve tarafsız bilgiye ulaşmasını sağlamaz. Medyanın da patronları vardır. Bu nedenle medya da bir iş sektörüdür. Her iş sektöründe olduğu gibi menfaat yollu bir kazanım oluşturmaktadır. Medyadaki çıkar paylarının azalıp artması bilginin de değerini ve doğruluğunu etkilemektedir.

Medya İnsanların Doğru ve Tarafsız Bilgiye Ulaşmasını Sağlayan Araçtır ile İlgili Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.